Idą święta - czas na wdrożenie kilku zmian w witrynie!

środa, 15 grudnia 2010 | 13:30

Labels: ,

Kontynuując poniedziałkowy wątek dotyczący sposobów wdrożenia reklam AdSense na swoich stronach w okresie przedświątecznym, pragniemy podzielić się z Wami wskazówkami, które pomogą Wam w optymalnym rozmieszczeniu reklam.

Jeśli jesteście zainteresowani wypróbowaniem kilku z nich, prosimy wypełnijcie ten formularz przed końcem grudnia 2010. Nasi specjaliści AdSense skontaktują się z Wami przez e-mail bądź telefonicznie i pomogą w realizacji wybranych porad. Będziemy też chcieli umieścić przykłady zmian wprowadzonych przez Was na naszym blogu Inside AdSense Polska.

Po pierwsze, chcemy przypomnieć, że na każdej stronie można umieścić maksymalnie 3 standardowe jednostki reklamy, 3 jednostki linków i 2 pola “AdSense dla wyszukiwania”.

Wybierz jednostki reklam, które pasują do Twoich stron

Ogólnie rzecz biorąc, szersze jednostki reklam są skuteczniejsze, ponieważ:

  • są bardziej czytelne dla użytkownika,

  • pozwalają na wyświetlanie większej liczby reklam w jednej jednostce,

  • są preferowane przez reklamodawców projektujących reklamy graficzne i wideo.

Pamiętaj, żeby zaznaczyć opcję wyświetlania reklam tekstowych i graficznych – zwiększa to liczbę reklamodawców konkurujących o wyświetlenie reklamy w Twojej witrynie.

Zwiększ zasięg reklam w swojej witrynie
  • Umieść reklamy na stronach, które nie mają jeszcze żadnych jednostek AdSense. Zwiększysz w ten sposób szanse na wygenerowanie dodatkowych dochodów z witryny – jest to szczególnie ważne w odniesieniu do stron z dużą liczbą wizyt.

  • Nasze dane pokazują, że umieszczanie reklam w treści strony lub artykułu, czy w pobliżu obszarów nawigacyjnych witryny, może w znacznym stopniu zwiększyć skuteczność reklam.

  • Użyj jednostki linków, żeby generować dochody z mniejszych sekcji witryny.

  • Pamiętaj też, że najbardziej skuteczną zmianą, jaką możesz zastosować, jest umieszczenie co najmniej jednej jednostki reklamy na górze strony, w obszarze, który użytkownicy widzą bez konieczności przewijania w dół.
Na koniec jeszcze raz przypominamy o wypełnieniu formularza. Będziemy przeglądali Wasze strony i skontaktujemy się z osobami, które wprowadzą najskuteczniejsze i najciekawsze zmiany.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

0 Komentarze: