Trzy kroki do terminowego uzyskania płatności AdSense

czwartek, 20 stycznia 2011 | 13:24

Labels:

Jako zespół ds. płatności AdSense chcemy dzisiaj podzielić się z Wami wskazówkami na temat tego, w jaki sposób i kiedy możecie otrzymać płatności. Poniżej znajdziesz opis, jak w trzech krokach odpowiednio skonfigurować konto, aby otrzymać kolejną płatność:

 1. Sprawdź, czy płatności w ramach Twojego konta nie są wstrzymane. Jeżeli po zalogowaniu na konto AdSense zobaczysz komunikat o wstrzymaniu płatności, prawdopodobnie musisz jeszcze wykonać jedną z poniższych czynności:

  • sprawdź swój adres pocztowy, wprowadzając na koncie kod PIN, który został przesłany pocztą;

  • wybierz metodę płatności;

  • prześlij informacje podatkowe (jeżeli jest to wymagane w przypadku Twojej lokalizacji - nie dotyczy wydawców z terenu Polski);

  • usuń samodzielne wstrzymanie płatności na koncie (jeżeli zostało wcześniej aktywowane).

  Wspomniany komunikat zawiera także linki do instrukcji usuwania wstrzymań oraz link pozwalający na skontaktowanie się z nami. Skontaktuj się z nami tylko w przypadku, gdy nie uda się usunąć wstrzymania po wykonaniu powyższych czynności. Z przyjemnością Ci pomożemy.

 2. Sprawdź, czy skumulowana suma Twoich niewypłaconych ostatecznych zarobków przekroczyła próg płatności. Przejdź na stronę Płatności i sprawdź swoje miesięczne saldo. Jeżeli łączna suma przekracza próg płatności dla Twojego kraju, płatność powinna zostać przesłana na Twoje konto jeszcze w tym miesiącu. Gratulacje!

  Jeżeli nie możesz znaleźć ostatecznych zarobków za poprzedni miesiąc, są dwie możliwości: albo nie naliczono żadnych zarobków, albo pojawią się one na koncie w ciągu kilku dni.

 3. Sprawdź, czy udało się ustawić metodę płatności.
  Opcje płatności różnią się w zależności od kraju. Aby wyświetlić dostępne metody płatności w nowym interfejsie AdSense, kliknij polecenie „edytuj metodę płatności” w sekcji „ustawienia konta”. Jeżeli w Twoim kraju dostępny jest Elektroniczny transfer środków (EFT), zalecamy jego stosowanie, ponieważ jest to najszybsza i najprostsza z dostępnych opcji. Dokładamy wszelkich starań, aby udostępniać nowe formy płatności dla różnych krajów, sprawdzaj więc regularnie posty na blogu, jeżeli Twoja preferowana forma płatności nie jest jeszcze dostępna.

Jeżeli jednak okaże się, że nie jesteś w stanie rozwiązać swojego problemu związanego z płatnościami, przejdź do naszej strony Znane problemy lub wyszukaj rozwiązanie swojego problemu na forum pomocy AdSense. Są to bardzo przydatne zasoby, w których można znaleźć odpowiedzi na wiele najczęściej zadawanych pytań.

0 Komentarze: