Noworoczne postanowienie: wprowadzać ulepszenia w AdSense

wtorek, 24 stycznia 2012 | 11:20

Labels: ,

Wprawdzie rok 2012 trwa już kilka tygodni, ale na postanowienia nigdy nie jest za późno. Dlatego dziś podzielimy się z Wami wynikami naszej przeprowadzanej co pół roku ankiety na temat zadowolenia z programu. Jeśli ktoś z Was zgodził się, by od czasu do czasu otrzymywać ankietę, być może już ją zna. Na całym świecie wzięło w niej udział ponad 28 000 wydawców, a liczba nadesłanych przez Was komentarzy na temat ulubionych funkcji AdSense i proponowanych zmian przekroczyła 33 000.

Z ankiety wynika, że poprawy wymagają przede wszystkim: zasady programu, Pomoc AdSense oraz komunikaty z AdSense. Bardzo cenimy Wasze opinie i dlatego chcemy poinformować Was o tym, co udało nam się poprawić w tych dziedzinach do tej pory i co chcemy udoskonalić w przyszłości. Pracujemy również nad ulepszeniem innych ważnych rzeczy, na przykład płatności, o czym będziemy Was informować na bieżąco.

Zasady programu AdSense

W wielu komentarzach zwracacie uwagę na niedostateczną przejrzystość zasad programu i pytacie o dozwolone zastosowania reklam. Zaczęliśmy dodawać więcej zasobów, takich jak naszeregularne posty na blogu, by przybliżyć Wam zasady programu. Pracujemy też nad:
  • prostym i precyzyjnym formułowaniem komunikatów o naruszeniach, aby wymagane czynności były wyraźnie opisane;
  • udostępnianiem dodatkowych informacji o tym, jak skontaktować się z zespołem ds. zasad AdSense oraz gdzie znaleźć ważne materiały.
Pomoc AdSense

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla Was szybkie uzyskiwanie odpowiedzi na pytania, i dlatego udostępniamy Wam różne zasoby pomocy. Dowiedzieliśmy się jednak, że czasem trudno znaleźć potrzebne informacje oraz że chcielibyście kierować pytania bezpośrednio do naszego zespołu. Dlatego postanowiliśmy zająć się dwiema głównymi sprawami:
  • Po gruntownej reorganizacji naszego Centrum pomocy AdSense będziemy w dalszym ciągu dążyć do zwiększenia przydatności i ulepszenia jego zawartości w 2012 r. Testujemy również bardziej spersonalizowane opcje pomocy i zamierzamy uprościć dostępne zakresy wsparcia.
  • W najbliższych miesiącach zorganizujemy spotkania w różnych krajach, podczas których będziecie mogli osobiście poznać zespół AdSense, zadać pytania i otrzymać wskazówki optymalizacyjne. Jeśli chcecie być na bieżąco i otrzymywać zaproszenia do udziału w różnych wydarzeniach, włączcie opcję Oferty specjalne i regularnie czytajcie naszego bloga Inside AdSense i newsletter AdSense.
Komunikaty z AdSense

Oprócz otrzymywania wiadomości na koncie AdSense możecie zasubskrybować e-maile z AdSense z sugestiami na temat skuteczności, ofertami specjalnymi i newsletterami. Spytaliśmy Was o opinie na temat rozsyłanych przez nas e-maili i na ich podstawie wprowadzimy kilka ulepszeń:
  • Będziemy zbierać i udostępniać nowe studia przypadków poświęcone przede wszystkim małym i średnim wydawcom, z przykładami z konkretnych branż. Dzięki temu nasze sugestie na temat optymalizacji będą jeszcze lepiej dostosowane do Waszej działalności.
  • Zgodnie z Waszymi prośbami o udostępnianie większej liczby krajowych aktualności nasz newsletter AdSense będzie wzbogacany o treści z rynku polskiego, gdy tylko będzie to możliwe.
Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w tej ankiecie. Jeśli chcecie brać udział w przyszłych ankietach i przekazywać nam swoje opinie, zaktualizujcie ustawienia poczty e-mail, by otrzymywać ankiety ułatwiające nam doskonalenie programu AdSense.

0 Komentarze: