Skonfiguruj login dla robota, aby zwiększyć trafność reklam na stronach wymagających logowania

piątek, 6 stycznia 2012 | 14:20

Labels:

To jest drugi i ostatni wpis z cyklu o błędach robota indeksującego AdSense.

Ostatnio pisaliśmy, jak poprawić kierowanie i trafność reklam przez udostępnienie robotowi indeksującemu AdSense wszystkich stron zawierających kod AdSense. Problem jednak może pojawić się w przypadku witryn udostępniających treści tylko zalogowanym użytkownikom. W takich sytuacjach trafność reklam AdSense wyświetlanych po zalogowaniu jest zazwyczaj niższa.

Jeśli publikujesz treści dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników, skonfiguruj login dla robota indeksującego AdSense, aby Twoje reklamy były jak najtrafniejsze. Dzięki temu robot indeksujący AdSense będzie mógł przeskanować treść Twoich stron, co zwiększy trafność reklam, które z kolei powinny poprawić Twój CTR i potencjalne przychody. Pamiętaj też, że login dla robota poprawia trafność reklam tylko na stronach z kodem AdSense i nie ma żadnego wpływu na to, które strony Twojej witryny będą indeksowane przez wyszukiwarkę Google.

Aby udostępnić zastrzeżone strony robotowi indeksującemu AdSense, zaloguj się na konto AdSense i kliknij Ustawienia konta. Następnie przewiń w dół do sekcji Dostęp i autoryzacja i kliknij opcję Edytuj loginy obok loginów dla robota.Następnie kliknij opcję Dodaj login. Zobaczysz prośbę o wprowadzenie informacji, których robot AdSense ma używać do logowania się w Twojej witrynie i indeksowania treści.

Kiedy już to zrobisz, musisz zalogować się w Narzędziach dla webmasterów i zweryfikować swoją witrynę (chyba że była już zweryfikowana wcześniej). Po zweryfikowaniu witryny robot będzie mógł zalogować się w niej i przeskanować jej treść w celu poprawy kierowania reklam.

Dodatkowe informacje znajdziesz w artykule Centrum pomocy, w którym omawiamy wyświetlanie reklam na stronach wymagających logowania.

4 Komentarze:

Pchła pisze...

Dla mnie byłoby o wiele lepiej gdybyście podali PRZYKŁAD jak lopatologicznie to zrobić dla danego linku np. To co tutaj napisaliście to ja sobie w adsesne tez poczytałam i nic mi to nie dało. Dla laika to takie proste nie jest gdy sie nie rozumie co tam napisaliście....
Liczę na prosty przykład na przykładowym linku bo serio nie rozumiem waszej instrukcji

tajpan pisze...

dokładnie też się zgadzam.jestem początkujący i tym bardziej nie mam pojęcia o co chodzi.proszę mnie pokierować odrobine w dobrym kierunku.

Elżbieta Kowalczyk Kostuj pisze...

Nie umiem skonfigurować loginu dla robota. Nie wiem co mam napisać. Dostęp do publikacji zewnętrznych jak włączę działanie, wyskakuje w łącz dostęp a wyłącza się stan na zielono lub odwrotnie Elunia

Elżbieta Kowalczyk Kostuj pisze...

Jeszcze jedno mam pytanie jak uwierzytelniać wszystkie witryny Elunia