Pięć najważniejszych źródeł informacji o zasadach programu

czwartek, 9 lutego 2012 | 17:00

Ostatnio na blogu przedstawiliśmy nasze noworoczne postanowienia. Wybraliśmy je na podstawie Waszych opinii wyrażonych w przeprowadzanej co pół roku ankiecie na temat zadowolenia z programu. Jedną z podstawowych rzeczy, które planujemy poprawić, jest przejrzystość zasad programu. Oznacza to, że komunikaty przekazywane w naszych powiadomieniach staną się bardziej zrozumiałe. Zamierzamy też wskazywać Wam właściwe zasoby i formularze kontaktowe, pomocne w rozwiązywaniu problemów i niejasności dotyczących zasad.

Poniżej przedstawiamy listę pięciu najważniejszych źródeł informacji o zasadach, w których znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Korzystając z poniższych zasobów, nie tylko dowiecie się więcej o zasadach AdSense i sposobach unikania częstych naruszeń, ale też pomożecie nam skuteczniej zajmować się problemami, z którymi się spotykacie.

1. Centrum Pomocy
Zaglądajcie do Centrum Pomocy AdSense zawsze, gdy chcecie dowiedzieć się czegoś o zasadach lub skontaktować się z zespołem ds. zasad. Stale dodajemy i aktualizujemy informacje, odpowiadając na najczęstsze pytania. Jak pewnie zauważyliście, Centrum Pomocy ma nowy interfejs, w którym łatwiej jest znaleźć poszczególne tematy. Ze wszystkimi naszymi zasadami możecie zapoznać się, klikając na stronie głównej poszczególne sekcje w dziale „Zasady oraz wytyczne dotyczące jakości ruchu”. W sekcjach „Polityka treści” i „Zasady wdrażania reklam” podaliśmy kilka przykładów, które pomogą Wam lepiej zrozumieć te zasady. Naruszenia zasad można zgłaszać lub odwoływać się od nich, korzystając z narzędzia „Rozwiązywanie problemów”.2. Blog Inside AdSense
Czytanie bloga to pierwszy krok, by lepiej poznać nasze zasady. Blog AdSense zawiera mnóstwo informacji o aktualizacjach produktów, wskazówkach optymalizacji i planowanych wydarzeniach dla wydawców. Po prawej stronie umieściliśmy etykietę „zasady programu”, którą oznaczamy artykuły na temat zasad i objaśnienia typowych wątpliwości związanych np. z treściami tylko dla dorosłych czy tworzeniem oryginalnych treści. Można w nich też znaleźć sprawdzone metody utrzymania porządku na koncie (dotyczące np. nieprawidłowych kliknięć czy monitorowania treści generowanych przez użytkowników). Jeśli chcecie otrzymywać najnowsze aktualizacje, czytajcie naszego bloga na poczcie e-mail lub w kanale informacji.

3. Forum
Forum Pomocy AdSense to platforma, na której wydawcy mogą udostępniać swoje sprawdzone metody i kontaktować się z innymi wydawcami. Znajdziecie tam wiele odpowiedzi na pytania o zasady AdSense. W zeszłym roku nasi najaktywniejsi użytkownicy umieścili na forum społeczności AdSense ponad 100 tys. postów. Odpowiadają oni na pytania wydawców, pomagając nam we właściwy sposób wspierać tę grupę, i zwracają uwagę pracowników Google na ważne lub nietypowe przypadki.

4. Szkolenia internetowe na temat zasad
Zespół AdSense ds. zasad organizuje od czasu do czasu szkolenia internetowe w różnych krajach. Podczas szkoleń na temat zasad programu można uzyskać szczegółowe informacje i odpowiedzi na pytania. Jeżeli chcecie uczestniczyć w takich wydarzeniach, włączcie opcję „Oferty specjalne” w ustawieniach poczty e-mail na koncie AdSense. Nagrania z poprzednich szkoleń internetowych znajdziecie w Centrum Pomocy.

5. Powiadomienia e-mail i kontakt z nami
Przesyłanie wydawcom ważnych wiadomości to nasz priorytet. Dlatego upewnijcie się, że na koncie AdSense podaliście swój aktualny adres e-mail. Wszystkie powiadomienia o zasadach możecie też zobaczyć w sekcji Wiadomości na Stronie głównej po zalogowaniu się na konto AdSense.

Wiemy, że czasem chcecie skontaktować się z nami bezpośrednio. Możecie to zrobić, korzystając z narzędzia do rozwiązywania problemów i niejasności dotyczących zasad, które jest dostępne w Centrum Pomocy. Pamiętajcie, że odpowiadamy tylko na pytania, na które nie można znaleźć odpowiedzi w Centrum Pomocy. Warto przejrzeć poprzednie posty lub wpisać swoje pytanie na Forum Pomocy, aby sprawdzić, czy inni wydawcy mieli kiedyś podobny problem. Jest duża szansa, że już udzieliliśmy odpowiednich informacji, odpowiadając na najczęstsze pytania, więc problem będzie można rozwiązać szybciej.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym zasobom poznawanie zasad AdSense będzie dla Was przyjemniejsze i skuteczniejsze, a zdobyta wiedza bardziej przydatna. Wkrótce na blogu pojawi się więcej informacji o zasadach programu.

1 Komentarze:

Blogger pisze...

Did you know that you can generate cash by locking special pages of your blog / site?
To start you need to open an account on AdWorkMedia and add their Content Locking tool.