Lepsze funkcje raportowania AdSense

wtorek, 22 maja 2012 | 19:55

Labels: , ,

Ostatnio wprowadziliśmy kilka ulepszeń w raportowaniu AdSense, które pomogą m.in. szybciej wyszukiwać informacje. Część zmian była spowodowana pytaniami wydawców. Oto trzy przydatne aktualizacje, które znajdziesz na koncie:

1. Wyświetlanie wszystkich raportów


W menu zakresu dat w raportach dodaliśmy opcję „Cały czas”, dzięki której wyświetlisz wszystkie zarobki, wyświetlenia i kliknięcia od momentu pierwszego wyświetlenia. Funkcja ta była dostępna w poprzednim interfejsie AdSense – teraz możesz z niej korzystać także w obecnym interfejsie.

2. Szybki dostęp do raportów z karty Moje reklamy

Na karcie Moje reklamy dodaliśmy szybkie linki do raportów, dzięki czemu nie musisz już szukać w raportach jednostek reklamowych lub kanałów. Podczas przeglądania jednostek reklamowych, kanałów niestandardowych lub kanałów URL na karcie Moje reklamy wystarczy kliknąć „Wyświetl raport” pod wybranym elementem, by wyświetlić dane skuteczności wybranych jednostek reklamowych lub kanałów. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy chcesz znaleźć dane kanału, który nie jest powiązany z jednostkami reklamowymi w interfejsie. Pomaga też zaoszczędzić czas.3. Pobieranie plików CSV w prawidłowym formatowaniu lokalnym

Dodanie przecinków i kropek może zmienić znaczenie zdań – tak samo jest w przypadku liczb i danych. Kwota zapisywana w USA i Wielkiej Brytanii jako 1,000.00 USD w większości krajów europejskich i południowoamerykańskich jest zapisywana jako 1.000,00 USD. Do tej pory w raportach do pobrania dostępny był tylko format 1,000.00 USD, co utrudniało wydawcom z różnych krajów analizę danych w wyeksportowanym pliku CSV. Teraz na podstawie wybranych ustawień języka możesz eksportować pliki CSV z danymi w odpowiednim formacie.

1 Komentarze:

KPT pisze...

Google Adsense to program dla naiwnych. Banda złodzieji z google blokuje ludziom konta, gdy zarobki szybko rosną lub chcą wypłacić pieniądze.