Społecznościowe piątki: Dodaj przycisk +1 do swojej witryny, by wyróżnić ją w sieci

piątek, 7 września 2012 | 17:10

Labels:

W miarę rozwoju Google+ udostępniliśmy wiele funkcji i narzędzi, które pozwolą na zupełnie nowe sposoby kontaktu z użytkownikami. Z opinii wydawców wiemy, że zależy im na tym, by korzystać z Google+ w optymalny sposób, dlatego właśnie rozpoczynamy na naszym blogu publikację serii pod egidą Społecznościowe piątki. Chcemy pomóc Ci w pełni korzystać z potencjału Google+, odkrywać sposoby na docieranie do nowych odbiorców i podejmować trafne decyzje na podstawie danych z naszych zasobów.

Nawet jeśli już korzystasz z Google+, zachęcamy Cię do śledzenia naszych postów w najbliższych tygodniach. Pozwoli Ci to upewnić się, czy w pełni wykorzystujesz możliwości naszych narzędzi społecznościowych, by wspomóc rozwój swojej witryny i firmy. Dzisiaj rozpoczynamy nasz cykl od omówienia przycisku +1; pokażemy Ci też, jak śledzić jego wpływ za pomocą narzędzi dla webmasterów.

Przycisk +1 pozwala zwiększyć liczbę odbiorców, ponieważ umożliwia użytkownikom polecanie Twoich treści swoim znajomym i osobom z listy kontaktów. Gdy użytkownik klika przycisk +1 w Twojej witrynie, może przesłać do niej link swoim znajomym za pomocą strumienia Google+. Dzięki temu możesz dotrzeć nie tylko do swoich fanów, ale również do ich kręgów znajomych. Umieść przycisk +1 na swoich stronach, by użytkownicy mogli polecać Twoje treści. Zalecamy takie lokalizacje, jak nagłówek i stopka strony, zwłaszcza na najczęściej udostępnianych stronach, np. zawierających artykuły lub opisy produktów.

Rekomendacje +1 będą też widoczne dla znajomych i osób z listy kontaktów w trafnych wynikach wyszukiwania w Google.pl, dzięki czemu Twoja witryna będzie się wyróżniać na tle innych wyników. Załóżmy, że Janek lubi treści, które zamieszczasz, i klika przycisk +1 w Twojej witrynie. Kiedy jego koleżanka Sylwia jest zalogowana na swoim koncie Google i przeprowadza w wyszukiwarce Google wyszukiwanie, a w wynikach pojawia się Twoja witryna – może pod nią zobaczyć adnotację, że Janek dał jej +1. Dzięki tej adnotacji Sylwia może zauważyć witrynę, ponieważ nabiera ona znaczenia osobistego. Ze względu na to, że potencjalni odwiedzający widzą rekomendacje swoich znajomych i kontaktów w wynikach wyszukiwania Google, możesz zaobserwować większą liczbę trafnych odwiedzin z Google.

Jaka jest aktualna skuteczność Twojego przycisku +1? Możesz to sprawdzić przy użyciu następujących raportów narzędzi dla webmasterów:

1. Aktywność: przedstawia łączną liczbę kliknięć przycisku +1 dla Twoich stron.
2. Odbiorcy: przedstawia łączne, anonimowe informacje na temat osób, które kliknęły +1 na Twoich stronach, w tym łączną liczbę unikalnych użytkowników, ich lokalizację, wiek oraz płeć.
3. Wpływ na wyszukiwanie: pozwala porównać współczynnik klikalności (CTR) rekomendowanych wyświetleń w sieci wyszukiwania z ogólnym współczynnikiem klikalności dla wszystkich wyświetleń, dzięki czemu dowiesz się, jaki wpływ na skuteczność Twojej witryny mają kliknięcia przycisku +1. 

Zacznij stosować przycisk +1 na swoich stronach już dziś – wystarczy wygenerować krótki fragment kodu i wkleić go w kodzie HTML witryny, tak jak w przypadku kodu reklamy AdSense. Rozmiar i wygląd przycisku można dostosować do witryny. Więcej informacji o przycisku +1 znajdziesz w najczęstszych pytaniach webmasterów w Google+.

Dziękujemy za przeczytanie pierwszego posta z cyklu "Społecznościowe piątki". Za tydzień omówimy znaczenie stron Google+ dla Twojej firmy i podpowiemy, jak je optymalnie skonfigurować.

0 Komentarze: