Społecznościowe piątki: Utwórz stronę Google+, by połączyć się z użytkownikami

piątek, 14 września 2012 | 18:00

Labels:

Witamy ponownie w naszej serii Społecznościowe piątki – co tydzień znajdziesz tu wskazówki, jak optymalnie wykorzystać potencjał Google+. W zeszłym tygodniu opowiedzieliśmy, jak najlepiej umieszczać w witrynie przyciski +1 i śledzić ich skuteczność. Dzisiaj dowiesz się, jak utworzyć stronę Google+ dla swojej witryny.

Strona Google+ to rdzeń tożsamości witryny w Google. Znajdziesz na niej wiele przydatnych narzędzi i odkryjesz innowacyjne sposoby docierania do odbiorców. Na stronie+ możesz udostępniać swoje artykuły, zdjęcia, filmy YouTube, a nawet nadawać transmisje na żywo. Strona+ zawiera również przycisk +1, który umożliwia użytkownikom polecanie Twoich treści. Potraktuj stronę Google + jako uzupełnienie Twojej witryny, które stymuluje jej rozwój i umożliwia pomiar zaangażowania użytkowników, zanim skierujesz ich z powrotem na swoje ciekawe strony. Utworzenie strony Google+ jest proste i zajmuje tylko kilka minut.

Gdy już skonfigurujesz swoją własnę stronę +, pamiętaj o regularnym zamieszczaniu wpisów kierowanych do użytkowników. Bardzo dobrym sposobem kontaktowania się z użytkownikami za pomocą strony+ jest organizowanie hangoutów Google+. Hangouty to bezpłatne spotkania na czacie wideo, w których może uczestniczyć do dziesięciu osób. Pozwalają Ci być bliżej Twoich użytkowników – niezależnie od tego, w której części świata się znajdujesz. Wszyscy wiemy, że podczas osobistej rozmowy możemy przekazać znacznie więcej treści niż podczas zwykłej wymiany wiadomości tekstowych. Jeśli Twoja witryna opowiada o Twoim hobby – możesz użyć hangoutu, by poprowadzić szkolenia z tej tematyki lub zaprosić fanów do omówienia nowych treści właśnie opublikowanych w witrynie.

Możesz też skorzystać z opcji Hangouty nadawane na żywo, by przekazać wszystkim bezpośrednią transmisję ze zorganizowanego przez siebie spotkania. Aktywnie może w nim uczestniczyć do dziesięciu osób, ale transmisję na żywo na Twojej stronie Google+, w Twoim kanale YouTube, a nawet w Twojej witrynie może oglądać nieograniczona liczba osób. Każdy hangout nadawany na żywo jest automatycznie nagrywany i zapisywany w Twoim kanale YouTube, gdzie później możesz go edytować i udostępnić. Hangouty nadawane na żywo to nowatorski sposób na utrzymywanie relacji z użytkownikami. Korzystając z tej funkcji, możesz np. przeprowadzić wywiad z ekspertem, opowiedzieć użytkownikom o tajnikach swojej działalności lub po prostu udostępniać treści globalnej publiczności w momencie ich powstawania.Aby utworzyć stronę Google+ dla swojej witryny i zacząć korzystać z Hangoutów, zaloguj się do swojego profilu w Google+ i wykonaj kilka prostych czynności. Możesz tam wprowadzić dane swojej witryny i przesłać zdjęcie profilowe, z którym będą Cię identyfikować użytkownicy. Więcej informacji o tym, jak utworzyć stronę+, znajdziesz w Centrum Pomocy Google+.

Zachęcamy Cię również do przeczytania naszego kolejnego posta w Społecznościowych piątkach, w którym opowiemy, jak weryfikacja strony może pomóc w uzyskaniu większej widoczności.

0 Komentarze: