Społecznościowe piątki: wzbogać swój przekaz zdjęciami

piątek, 21 września 2012 | 12:47

Labels:

Na szczęście już piątek – czas na kolejny post z cyklu „Społecznościowe piątki”. Prezentujemy w nim sprawdzone metody i wskazówki, dzięki którym w pełni wykorzystasz możliwości, jakie Twojej witrynie oferuje Google+.

Dodając nowe treści do swojej strony w Google+ lub korzystając z aplikacji Google+ na komórki, zauważasz na pewno, że Google+ jest platformą bogatą wizualnie. Brytyjski dziennik „Financial Times” (ang.) odkrył, że największym zainteresowaniem na jego stronie Google+ cieszą się zdjęcia i filmy. Podobnym spostrzeżeniem dzielą się z nami inni wydawcy. Dzisiaj podzielimy się wskazówką, jak najlepiej wykorzystać wizualny charakter platformy, by przyciągnąć użytkowników do publikowanych treści.

Gdy chcesz zamieścić link do artykułu lub strony należącej do Twojej witryny, możesz kliknąć „Dołącz link” na swojej stronie Google+ i wkleić tam adres URL artykułu. Wówczas obok podglądu tekstu lub odpowiedniej ikony pojawi się miniaturka zdjęcia z artykułu. Zanim udostępnisz daną treść, możesz też zamieścić nad nią dodatkowy komentarz.

Od czasu do czasu zamiast dołączać po prostu link, możesz zamieścić zdjęcie z artykułu jako główny element treści na stronie Google+. Następnie w polu komentarza powyżej wpisz opis ze skróconym linkiem do pełnego tekstu artykułu. Dzięki temu użytkownicy zobaczą większą wersję zdjęcia, które może ich zainteresować, a skrócony link nad obrazkiem skieruje ich do Twojej witryny.

Zobacz porównanie wpisów na stronie Google+ stworzonych za pomocą obu metod:

Link jako załącznik 


Zdjęcie z linkiem Wypróbuj tę metodę w kilku wpisach i przekonaj się, jak może ona zmienić oblicze Twojej strony w Google+.

Zajrzyj do nas w przyszłym tygodniu – napiszemy o tym, dlaczego warto zweryfikować swoją stronę Google+ i jak to zrobić.


1 Komentarze:

King David pisze...

This is a wonderful post! is really informative for me. I liked it very much. Chicago Movers