Aktualizacja procesu zgłaszania do programu w przypadku witryn partnerów hostingowych

poniedziałek, 12 listopada 2012 | 18:23

Labels:

Wkrótce zmienimy proces zgłaszania do programu w przypadku nowych wydawców, którzy ubiegają się o konto AdSense za pośrednictwem witryn partnerów hostingowych, takich jak Blogger czy Hubpages. Umożliwiają one wydawcom zarówno tworzenie treści, które są hostowane w witrynie partnera, a nie we własnej domenie, jak i zarabianie na nich. Jeśli wniosek o konto AdSense złożony za pośrednictwem witryny partnera hostingowego zostanie zatwierdzony, nowi wydawcy będą mogli umieszczać reklamy w zgodnych z naszymi zasadami treściach, które utworzyli w witrynach partnerów hostingowych, i zarabiać na nich. Jeśli będą chcieli wyświetlać reklamy we własnej domenie, od dzisiaj będą musieli wypełnić dodatkowy formularz, podobny do zgłoszenia do programu na www.google.com/adsense. Uwaga: zmiany te nie dotyczą wydawców, których konta AdSense zostały zatwierdzone przed dniem dzisiejszym.

Oto przykład: załóżmy, że Sonia prowadzi bloga, korzystając z Bloggera. Sonia wnioskowała o hostowane konto AdSense na Bloggerze i po zatwierdzeniu zaczyna zarabiać na swoim blogu. Jeśli założy kolejnego bloga w tym serwisie, będzie mogła wyświetlać reklamy i zarabiać w obu witrynach.

Teraz wyobraźmy sobie, że Sonia zdecydowała się kupić własną domenę, example.com, i chce zarabiać na treściach, które w niej publikuje. W tym celu musi wypełnić formularz na swoim koncie i poprosić o sprawdzenie witryny. Gdy prześle formularz, musi wygenerować kod reklamy i wdrożyć go na stronie example.com, która otrzymuje ruch. Zaimplementowana jednostka reklamowa pozostanie pusta do czasu, gdy zespół AdSense sprawdzi domenę.

Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, Sonia może zacząć umieszczać w swojej witrynie dodatkowe jednostki reklamowe. Jeżeli zostanie odrzucony, Sonia nie będzie mogła wyświetlać reklam w nowej domenie, ale nie wpłynie to na jej istniejące blogi. Nadal będzie mogła na nich zarabiać. Może też rozwiązać problemy z nową domeną i ponownie przesłać witrynę do oceny.

Wprowadzamy te zmiany, aby rejestracja była dla wydawców łatwiejsza i spójniejsza, niezależnie od tego, który proces wybiorą. Jednocześnie wydawcy i witryny partnerów hostingowych będą mogli kontynuować współpracę, tak jak to było do tej pory. Stale dokładamy starań, by budować jak najlepszą sieć, która naszym partnerom reklamowym zapewnia dobre wyniki biznesowe, a użytkownikom – zadowolenie i wygodę.

0 Komentarze: