Cykl AdSense: dokładna analiza kampanii reklamowej

poniedziałek, 27 września 2010 | 22:34

Sieć reklamowa Google, obejmująca ponad milion witryn AdSense, łączy ze sobą setki tysięcy reklamodawców Google z milionem naszych wydawców. Za pośrednictwem dostępnych opcji kierowania reklamodawcy mogą kontrolować miejsca, w których chcą wprowadzić dodatkowy poziom kontroli i złożoności reklam. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób reklamodawca może wyświetlać reklamy w Waszej witrynie.


1. Kierowanie kontekstowe
2. Kierowanie na miejsca docelowe
3. Remarketing

Przy wyborze określonej opcji kierowania reklamodawcy kierują się ogólnym celem, jaki chcą osiągnąć. Najlepiej znane jest zapewne kierowanie kontekstowe, które umożliwia reklamodawcom wybranie obszernej tematyki odpowiadającej zawartości Waszej witryny. Jeśli na przykład promujecie sklep, w którym sprzedawany jest ser, utwórzcie listę słów kluczowych obejmującą m. in. hasła, takie jak „ser”, „wyśmienity” „ser” i „delikatesy”. Dzięki temu reklamy promujące sklep z serami będą wyświetlane w witrynach traktujących o smacznych serach, a także w innych witrynach obok treści, w których jest wzmianka o serze.

Ponadto niektórzy reklamodawcy są zainteresowani wyświetlaniem reklam w konkretnych witrynach, ponieważ zauważają wyraźną zależność między użytkownikami witryny, a oferowanymi przez nich produktami. W tym celu mogą skorzystać z kierowania na miejsca docelowe. Opcja ta jest popularna szczególnie wśród reklamodawców promujących określoną markę, ponieważ mogą oni wówczas wybrać witryny, w których mają być pokazywane ich reklamy.

Niedawno udostępniliśmy również wszystkim reklamodawcom AdWords opcję
remarketingu, która pozwala na kierowanie reklam do użytkowników, z którymi wcześniej weszli w interakcję. Za pomocą Menedżera preferencji reklam użytkownicy w dalszym ciągu mają wpływ na reklamy, które są im wyświetlane.

Aby ułatwić reklamodawcom kierowanie witryn, zalecamy sprawdzenie, czy każda z poszczególnych stron ma sprecyzowaną tematykę. Jeżeli chcecie pozwolić na kierowanie na miejsca docelowe, utwórzcie sekcje stron, na które klienci mogą z łatwością kierować reklamy. A na koniec spójrzcie na własną witrynę z perspektywy reklamodawcy.

0 Komentarze: