Historia sukcesu, która zdarzyła się dzięki AdSense

piątek, 28 stycznia 2011 | 14:02

Labels: ,

Dzisiaj przedstawimy Wam historię sukcesu prosto z Indii. Opowiemy o samochodowym portalu CarDekho.com, który dzięki usłudze AdSense działa na indyjskim rynku internetowym z ogromnym powodzeniem.

CarDekho.com jest jednym z wiodących portali samochodowych w Indiach, który pomaga potencjalnym klientom zarówno nowych, jak i używanych samochodów w podejmowaniu świadomych decyzji kupna, oferując im szeroki wachlarz narzędzi wyszukiwania i analizy. Firma powstała w marcu 2008 roku, a jej założyciele – Amit i Anurag – jak ma to miejsce w przypadku każdego nowego przedsięwzięcia biznesowego, mieli problemy z generowaniem zysków. Na szczęście Anurag odkrył program AdSense i bardzo spodobała mu się perspektywa uzyskiwania przychodów bez angażowania kapitału wysokiego ryzyka.

Próbowali różnych produktów i funkcji, ale największe korzyści przynosiło im korzystanie z wyszczególnionych poniżej funkcji:

  • Opcje filtrowania – pomogły im wykluczyć nietrafne reklamy. Funkcji tej używają bardzo ostrożnie i z rozwagą, aby nie zamknąć sobie drogi do ewentualnego udziału w przychodach.
  • Miejsce docelowe reklamy w górnym banerze widocznym na ekranie (obok logo firmy) – boks reklamowy gwarantujący najwyższe zarobki.
  • Zorganizowanie jednostek reklamowych we „wzorach F” – umożliwiło im optymalizację widoczności reklam.
  • Wyświetlanie reklam tekstowych, gdy zawartość strony stanowiła głównie grafika, a reklam graficznych, gdy na stronie przeważał tekst. Ten zabieg poprawił wygląd strony i zwiększył widoczność reklamy.
  • Wykorzystanie kanałów w celu uzyskiwania informacji o skuteczności istniejących reklam i prognoz dotyczących ich efektywności w przypadku zmiany miejsca wyświetlania w witrynie.
Dzięki przychodom generowanym w programie AdSense zespół CarDekho ma już za sobą problemy związane z zarabianiem, więc może się w pełni skupić na umieszczaniu w witrynie przydatnych i wartościowych informacji, co wpływa na zadowolenie użytkowników witryny.

Amit, jeden z założycieli firmy, mówi: „We wszystkich witrynach, których model biznesowy opiera się na solidności i opłacalności, program AdSense jest niezbędny. Nie musi stanowić podstawowego źródła przychodu, jeśli Twój model biznesowy uwzględnia również inne źródła generowania zysków. Usługa AdSense umożliwia uzyskiwanie znacznych przychodów bez potrzeby zatrudniania działu sprzedaży odpowiedzialnego za sprzedawanie zasobów reklamowych... Gdyby nie AdSense, firma CarDekho nie osiągnęłaby tak wiele bez finansowania kapitałem wysokiego ryzyka”.

Czy Ty również chcesz się z nami podzielić swoją historią sukcesu? Z przyjemnością jej wysłuchamy. Aby poinformować nas o tym, jak program AdSense pomógł Tobie i Twojej firmie, wypełnij ten formularz!

1 Komentarze:

Kuba Pigóra pisze...

http://www.cardekho.com/used-car-details/used-Honda-City-1.5-EXI-AT-cars-Mumbai_30963.htm

Pięć jednostek reklamy na jednej stronie... Tak to można zarabiać ;)