Środy z nowym interfejsem AdSense: wykresy dostępne bezpośrednio na koncie

środa, 26 stycznia 2011 | 03:15

Labels:

Jest to pierwszy post z cyklu „Środy z nowym interfejsem AdSense”. W każdą środę przez następnych kilka miesięcy będziemy prezentować nowe rozwiązania, które można zastosować w nowym interfejsie AdSense. Od czasu do czasu będziemy udostępniać historie naszych wydawców, którzy korzystali z nowego interfejsu, jak również informować o nowo dodanych funkcjach.

W naszym pierwszym poście z cyklu „Środy z nowym interfejsem AdSense” chcielibyśmy przedstawić raporty graficzne, które są udostępnione w nowym interfejsie na karcie Raporty skuteczności. Te nowe wykresy ułatwiają śledzenie tendencji w zmianach skuteczności. Zamiast analizować liczne wiersze z liczbami możesz wyświetlić wszystkie dane – kliknięcia, zarobki i wyświetlenia – na jednym wykresie.


Wybierz dane, które chcesz wyświetlić, zaznaczając pola obok wykresu. Ponadto po najechaniu kursorem na wykres możesz uzyskać szczegółowe dane dotyczące określonego dnia, analogicznie jak w programie Google Analytics. Wykres zostanie wyświetlony w przypadku niemal każdego typu wygenerowanego raportu, ułatwiając wizualizację skuteczności konta. Nad wykresem są dostępne przyciski służące do zapisywania często używanych raportów i ustawiania raportu domyślnego za pomocą jednego kliknięcia. Oczywiście w dalszym ciągu dostępna jest opcja eksportowania danych do pliku CSV, aby dodatkowo przetworzyć je w arkuszu kalkulacyjnym.

Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z wykresami w nowym interfejsie, wypróbuj je jeszcze dziś. Przejdź do nowego interfejsu i kliknij kartę Raporty skuteczności.

2 Komentarze:

Kuba Pigóra pisze...

Muszę przyznać, że po konferencji Adsense w Warszawie na nowo przekonałem się do nowego interfejsu. Dziś nie wyobrażam sobie pracy bez niego, choć dla bloggerów posiadających kilkanaście stron przeglądanie statystyk to dosyć czasochłonne zajęcie.

Rzeczywiście, raporty są bardzo przejrzyste i wygodne w przeglądaniu, a podpisając konto dodatkowo pod Google Analitycs można optymalizować witrynę w nieskończoność ;) Pozdrawiam cały zespół Adsense Polska.

Inside AdSense Polska pisze...

Dziękujemy za pozdrowienia! Mamy nadzieję, że aktualna seria postów 'Środy z nowym interfejsem AdSense' pomoże wydawcom odkryć wiele ciekawych funkcji. Również pozdrawiamy i życzymy powodzenia! Marcin