AdSense – fakty i mity, część IV: Zasady programu

poniedziałek, 14 lutego 2011 | 11:26

Labels:

Mit: AdSense wyłącza konta i losowo wysyła ostrzeżenia.

Fakt: Analizując naruszenie zasad, opieramy się na szczegółowych wytycznych. Zasady te opublikowane są w naszym Centrum pomocy. Pragniemy, aby Sieć reklamowa i sieć wyszukiwania były bezpieczne dla reklamodawców, użytkowników i wydawców. Naszym celem jest podejmowanie przejrzystych i spójnych decyzji.

Jednym z naszych zadań związanych z monitorowaniem sieci AdSense jest współpraca z wydawcami w celu identyfikacji potencjalnych problemów i reakcji na nie. Zdajemy sobie sprawę, że istnieje wiele zasad, które należy wziąć pod uwagę, dlatego w przypadku ich niewielkiego naruszenia naszym pierwszym krokiem będzie ostrzeżenie. Istnieją różne powody udzielania ostrzeżeń wydawcom, lecz większość z nich odnosi się do takiego naruszenia zasad, któremu można łatwo zaradzić. Przykłady tego typu naruszeń obejmują zarówno umieszczanie reklam pod mylącymi nagłówkami takimi jak „Dzisiejsze świetne oferty”, jak i umieszczanie na forum niewielkiej ilości spamu o treści dla dorosłych. Wydawcy powinni rozwiązać problem w ciągu trzech dni od otrzymania ostrzeżenia. Jeżeli w tym czasie zmiany nie zostaną wprowadzone, emisja reklamy w witrynie naruszającej zasady może zostać wstrzymana.

Istnieją sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni wstrzymać wyświetlanie reklam w witrynie bez uprzedniego wysyłania ostrzeżenia. Decyzję taką podejmujemy w przypadku rażących naruszeń zasad, takich jak zamieszczanie treści tylko dla dorosłych, naruszenie praw autorskich, a także przypadki ukazywania przemocy i treści wyjątkowo brutalnych. Możemy również wstrzymać emisję reklam w witrynie, jeżeli zauważymy naruszenie, w związku z którym kontaktowaliśmy się już wcześniej z wydawcą.

Ostatecznym krokiem podejmowanym przez nasze zespoły jest całkowite zamknięcie konta. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku osób notorycznie naruszających zasady lub gdy cała sieć wydawcy składa się z witryn niezgodnych z zasadami. Po otrzymaniu powiadomienia dotyczącego naruszenia zasad od zespołu AdSense zapoznaj się z tym artykułem Centrum pomocy w celu uzyskania dalszych informacji.

Pragniemy podkreślić, że powiadomienia wysyłane w związku z wyżej wymienionymi przypadkami naruszenia zasad różnią się od powiadomień dotyczących nieprawidłowych kliknięć, monitorowanych przez zespół Google ds. jakości ruchu reklamowego. Nieprawidłowe kliknięcia obejmują kliknięcia i wyświetlenia sztucznie zawyżające koszty reklamodawcy lub zarobki wydawcy i za które nie pobieramy opłat od reklamodawcy. Więcej informacji na temat nieprawidłowych kliknięć i wyświetleń można znaleźć na tej stronie. Znajduje się na niej link do strony z Najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi wyłączenia konta związanego z nieprawidłowymi działaniami.

Zalecamy ponadto przejrzenie tych wskazówek w celu utrzymania dobrej reputacji konta AdSense oraz uniknięcia naruszenia zasad.

0 Komentarze: