Nadchodzące zmiany w opcjach reklam rezerwowych

poniedziałek, 7 lutego 2011 | 18:14

Labels: ,

Często sprawdzamy skuteczność naszych produków i ofert. Na podstawie ocen i opinii naszych partnerów z organizacji non-profit zdecydowaliśmy się na stopniowe wycofanie reklam charytatywnych z witryn programu AdSense na rzecz opracowania nowych możliwości dla partnerów. W dalszym ciągu staramy się pomagać naszym partnerom non-profit, dlatego będą oni mogli korzystać z funkcji darmowych reklam AdWords za pośrednictwem programu Google Grants, który jest jedną z odnóg większej inicjatywy Google skierowanej do organizacji charytatywnych. Informacje na temat programu Google Grants, najnowsze wskazówki, wydarzenia i porady znajdują się na oficjalnym blogu programu (wersja angielska).

Jak wiadomo, reklamy charytatywne są bezpłatnymi reklamami organizacji non profit. Mogą się pojawiać w witrynach wydawców w momencie, gdy nie jesteśmy w stanie udostępnić reklamy płatnej. Sytuacja taka może dotyczyć wielu przypadków, m.in. braku reklam na stronę lub przekroczenia przez wydawcę czasu potrzebnego na weryfikację adresu poprzez otrzymanie osobistego numeru identyfikacyjnego (PIN).

Co to oznacza dla wydawców? W przypadku gdy nie będziemy mogli wyświetlić płatnych reklam na Twoich stronach, wybranie opcji „Pokazuj reklamy charytatywne” w sekcji „Reklamy rezerwowe” dostępnej w nowym interfejsie AdSense (lub w sekcji „Alternatywne reklamy i kolory” w starym interfejsie AdSense) spowoduje, że zamiast reklamy charytatywnej zostanie wyświetlone puste miejsce. Natomiast jeśli wybierzesz opcję wyświetlania reklam spoza Google – z innego adresu URL – lub wypełnienia przestrzeni jednolitym kolorem, powyższa zmiana nie będzie Cię dotyczyć. Wybrane przez Ciebie opcje będą stosowane, gdy nie będziemy mogli wyświetlać płatnych reklam.

Zauważysz również, że opcja wyboru reklam dla organizacji non-profit nie jest już dostępna po zalogowaniu na konto AdSense. Aktualnie pracujemy nad opracowaniem nowych opcji, które będą dostępne w momencie, gdy nie będziemy mogli wyświetlać reklam płatnych. Jak tylko będziemy mieli dodatkowe informacje, ogłosimy to na naszym blogu.

Aby w dowolnym momencie zaktualizować ustawienia reklam rezerwowych, zaloguj się na swoje konto i postępuj zgodnie z instrukcjami odpowiednimi do używanego przez Ciebie interfejsu:

Nowy interfejs AdSense: przejdź na stronę Moje reklamy i wybierz jednostkę reklamową, którą chcesz zaktualizować. Następnie zmień ustawienia opcji „Reklamy rezerwowe”.

Stary interfejs AdSense: przejdź na stronę Zarządzaj reklamami na karcie Moje konto i kliknij opcję „Edytuj ustawienia reklamy”, aby dokonać zmian w wybranej jednostce reklamowej.

Jeśli chcesz omówić tę zmianę z innymi wydawcami lub podzielić się opinią z naszym zespołem, weź udział w dyskusji. Aktualizacje na temat zmiany będziemy publikować również we wpisach w Centrum pomocy oraz poradnikach rozwiązywania problemów. Dziękujemy za cierpliwość podczas procesu wdrażania zmiany.

0 Komentarze: