Środy z nowym interfejsem AdSense: wykresy miesięczne dotyczące skuteczności konta

środa, 2 lutego 2011 | 17:00

Witamy w drugim poście z cyklu „Środy z nowym interfejsem”. W każdą środę przez następnych kilka miesięcy będziemy prezentować nowe rozwiązania, które można zastosować w nowym interfejsie AdSense. Od czasu do czasu będziemy udostępniać historie naszych wydawców, którzy korzystali z nowego interfejsu, a także informować o nowych funkcjach.

Kilka następnych postów w tej serii będzie poświęconych różnym typom raportów, które można szybko wyświetlać w nowym interfejsie, aby monitorować skuteczność reklam. Dziś skupimy się na możliwości szybkiego wyświetlania skuteczności według miesiąca. Wybraliśmy tę funkcję, ponieważ właśnie o nią wydawcy prosili najczęściej, jednak równie dobrze mogą to być wykresy według dnia lub tygodnia.

Wcześniej najprostszym sposobem wyświetlania danych konta według miesiąca był eksport wszystkich raportów do pliku CSV, a następnie przetworzenie danych w arkuszu kalkulacyjnym. Teraz można uzyskiwać te same dane za pomocą dwóch kliknięć bez opuszczania konta. Na karcie Raporty skuteczności należy najpierw kliknąć opcję Więcej raportów, a następnie Całe konto według miesiąca. W tym miejscu wyświetlany jest wykres zarobków. Tuż pod wykresem znajdują się dane konta według miesiąca. Jak wspomnieliśmy w poprzednim tygodniu, można łatwo wybierać dane, które mają być wyświetlane na wykresie.


Warto spróbować już dziś! Wystarczy przejść do nowego interfejsu i kliknąć kartę Raporty skuteczności, a następnie Więcej raportów oraz Całe konto według miesiąca.

0 Komentarze: