Wyświetlaj reklamy tekstowe i graficzne - prosta zmiana, olbrzymie korzyści!

poniedziałek, 28 lutego 2011 | 17:07

Labels: ,

FunCheapSF.com to internetowa wyszukiwarka bezpłatnych lub niedrogich imprez w rejonie San Francisco. Jej założyciel Johnny Hayes niedawno podzielił się z nami historią tego przedsięwzięcia i udzielił kilku porad, w jaki sposób łatwo i skutecznie zoptymalizować przychody poprzez udostępnienie jednostek reklamowych dla reklam tekstowych, graficznych i multimedialnych.

Inside AdSense: Jak powstała witryna FunCheapSF.com?
Johnny Hayes: Kiedy przeprowadziłem się do San Francisco, nie miałem pracy i nie mogłem niczego znaleźć, miałem więc mnóstwo wolnego czasu. Spędzałem go na wyszukiwaniu niedrogich lub bezpłatnych atrakcji w mieście i od 2003 roku zacząłem wysyłać e-maile do znajomych z tygodniową listą imprez. Z czasem informowałem coraz więcej ludzi, postanowiłem więc założyć witrynę z prawdziwego zdarzenia.

IA: Jak zacząłeś korzystać z programu AdSense?
JH: Zacząłem korzystać z AdSense w marcu 2007 roku. To było moje pierwsze źródło przychodu z reklam internetowych, który rósł wraz z rozbudową witryny i wzrostem liczby odwiedzin.

IA: Dlaczego zdecydowałeś się włączyć obsługę zarówno reklam tekstowych, jak też graficznych i multimedialnych?
JH: Kilka miesięcy temu otrzymałem od zespołu AdSense wiadomość z informacją, że mam wyłączone reklamy tekstowe i w mojej witrynie wyświetlane są tylko reklamy graficzne.

Pierwotnie chciałem wyświetlać tylko reklamy graficzne, ponieważ uznałem, że będą one bardziej estetyczne dla moich odbiorców. Jednak argumenty przedstawione przez Google przekonały mnie, że pomimo ogromnej liczby reklamodawców korzystających z reklam graficznych, jeszcze więcej używa tylko reklam tekstowych. Jeśli w mojej witrynie wyświetlane są tylko reklamy graficzne, reklamodawcy tekstowi nie uczestniczą w licytacjach. A ponieważ reklamy tekstowe mogą być wyświetlane, tylko jeśli przebiją stawkę reklam graficznych, dlaczego mam nie oferować im powierzchni?

Zdecydowałem wypróbować reklamy tekstowe. Miałem wrażenie, że w ten sposób uda mi się zwiększyć przychody właściwie bez żadnego ryzyka i wysiłku.

IA: Jakie były rezultaty? Czy poleciłbyś tę strategię innym wydawcom?
JH: Po włączeniu reklam tekstowych i graficznych w mojej witrynie nastąpił wzrost przychodów o 51%, a średni eCPM zwiększył się niemal o 60%. Prosta zmiana spowodowała olbrzymie korzyści. Dodatkowo, korzystając z programu AdSense, nie muszę samodzielnie wyszukiwać reklamodawców i zarządzać nimi, mogę skupić się na tym, co lubię robić, czyli na pisaniu dobrych artykułów, rozbudowywaniu witryny i rozwijaniu firmy. Wstawiłem tylko kod AdSense i nie musiałem się o nic martwić.

Zdecydowanie poleciłbym innym wydawcom wypróbowanie obsługi obu rodzajów reklam: tekstowych i graficznych. Konfiguracja jest dość łatwa – wystarczy wykonać instrukcje zawarte w wiadomości otrzymanej od zespołu AdSense, co zajmuje zaledwie kilka minut. Warto także skonfigurować kanały do śledzenia reklam, aby móc koncentrować się na tych miejscach docelowych i typach reklam, które przynoszą największe zyski.

Aby wypróbować reklamy tekstowe i graficzne, tak jak Johnny, kliknij tutaj i rozszerz swoje jednostki reklamowe!

  • Po zalogowaniu się na koncie AdSense kliknij kartę „Moje reklamy” w nowym interfejsie AdSense.

  • Wybierz wszystkie jednostki reklamowe.

  • Z listy rozwijanej „Działania” wybierz typ reklamy „Reklamy tekstowe i graficzne/multimedialne”.

  • Skonfiguruj kanały niestandardowe do monitorowania wpływu na skuteczność programu AdSense.
Na ilustracjach poniżej pokazaliśmy, jak włączyć reklamy tekstowe i graficzne w nowym interfejsie konta AdSense:


0 Komentarze: