Dodatkowe dochody dzięki 'AdSense dla wyszukiwania'

wtorek, 1 marca 2011 | 14:04

Labels: ,

Czytelnicy online często charakteryzują się krótkim czasem koncentracji uwagi. Zawartość witryny może ich zainteresować, lecz co dzieje się w przypadku, gdy nie mogą szybko znaleźć w niej tego, czego szukają? W takich przypadkach ważne jest, aby zachęcić użytkowników aby na niej pozostali.

Rozwiązaniem jest AdSense dla wyszukiwania. Dzięki temu darmowemu i łatwemu w zastosowaniu produktowi w witrynie można umieścić pole wyszukiwania Google. W rezultacie użytkownicy otrzymują dodatkową możliwość interakcji, a właściciel witryny – przychodów z reklam umieszczonych na stronie wyników wyszukiwania, którą można odpowiednio dostosować.

Poniżej przedstawiono kilka najbardziej przydatnych funkcji AdSense dla wyszukiwania:

Wyszukiwanie witryn: możliwość wyszukiwania informacji bezpośrednio w witrynie bez konieczności jej opuszczania.

Wyszukiwania pionowe: ta opcja pozwala użytkownikom wyszukiwać w wielu wybranych przez Ciebie witrynach, łącznie z witrynami, którymi mogą być zainteresowani, lub siecią Twoich witryn.

Słowa kluczowe: możliwość wykorzystywania słów kluczowych do dostosowywania wyników wyszukiwania do potrzeb odbiorców i zawartości witryny. Przykładowo, będąc właścicielem witryny o treści dotyczącej ćwiczeń pilates, można wprowadzić słowa kluczowe, takie jak „ćwiczenia”, „fitness”, „medytacja” i „pilates”. Dzięki temu reklamy wyświetlone użytkownikowi, który wpisał hasło „sprzęt”, będą związane z ćwiczeniami pilates, a nie ze sprzętem innego rodzaju.

Lokalizacja reklamy: możliwość optymalizacji lokalizacji reklam na stronach z wynikami wyszukiwania. Zalecamy umieszczanie reklam na górze i wzdłuż prawej strony, ponieważ z naszego doświadczenia wynika, że takie położenie zwiększa widoczność reklam i przynosi większe zyski.

Czy chcesz wypróbować AdSense dla wyszukiwania? Informacje potrzebne do konfiguracji opcji AdSense dla wyszukiwania znajdują się tutaj. Możesz również obejrzeć poniższe wideo (w języku angielskim), aby dowiedzieć się więcej.0 Komentarze: