Objaśnienie współczynnika eCPM (efektywny koszt tysiąca wyświetleń): część 1

czwartek, 31 marca 2011 | 09:30

Labels: , ,

„Co to jest eCPM? Co wpływa na mój eCPM? Co zrobić, aby uzyskać wyższy eCPM?”

Efektywny koszt tysiąca wyświetleń (eCPM) to wartość przychodu, jakiego możesz oczekiwać za każdy 1000 wyświetleń reklam AdSense w swojej witrynie. Współczynnik eCPM służy do pomiaru skuteczności reklam, często więc wydawcy zadają nam pytania na temat czynników wpływających na te dane oraz powiązania eCPM z zarobkami. W nowym interfejsie w raportach jest wyświetlana wartość RPM (przychód z tysiąca wyświetleń). RPM to tylko inna nazwa na eCPM — współczynniki te są wyliczane w identyczny sposób i obu terminów używamy zamiennie.

W celu wyjaśnienia związanej z tym problematyki udostępniamy dwuczęściową serię filmów wideo z informacjami o sposobie wyliczania eCPM, aby ułatwić naszym wydawcom maksymalizację przychodów. Z pomocą Matthew Carpentera-Arevalo, specjalisty ds. optymalizacji AdSense, przedstawimy czynniki wpływające na eCPM, sposób śledzenia zachowania użytkowników oraz działania pozwalające zwiększyć skuteczność witryny.

W poniższym filmie Matthew przedstawi podstawy wyliczania eCPM i wyjaśni, jak analizować przyczyny wszelkich zmian wartości tego współczynnika.Więcej informacji o eCPM można uzyskać w Centrum pomocy.

Wkrótce udostępnimy część 2., w której podamy dalsze informacje o eCPM witryny i sposobie jego optymalizacji.

1 Komentarze:

pielgrzymi pisze...

I właśnie o takie krótkie i treściwe materiały powinniście rozwijać bloga. Good stuff.