Podnoszenie kosztów kliknięcia (CPC) – działania zalecane i niezalecane

piątek, 25 marca 2011 | 16:00

Labels: ,

W dzisiejszym poście chcemy omówić wybrane strategie, które mogą potencjalnie zwiększyć koszt kliknięcia (CPC) jednostek reklamowych.

Nie można ocenić, czy CPC jest dobry czy zły, istnieje jednak kilka zalecanych i niezalecanych czynności, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chce się zwiększyć wartość tego współczynnika. Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych metod w tym zakresie:

DZIAŁANIA ZALECANE

  • Włącz obsługę reklam tekstowych i graficznych/multimedialnych we wszystkich jednostkach reklamowych. W ten sposób liczba reklamodawców konkurujących o jednostki reklamowe w Twojej witrynie będzie większa, dzięki czemu na aukcji zostanie wyłoniona reklama najlepiej płatna. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat od jednego z naszych wydawców, który wprowadził tę zmianę, a następnie za pomocą nowego interfejsu AdSense zmienić wszystkie jednostki jednocześnie.

  • Ogranicz do minimum listę filtrów, aby nie obniżać potencjalnych przychodów przez blokowanie najlepiej płatnych reklam. Obejrzyj ten film, aby lepiej zrozumieć mechanizm aukcji reklam i dowiedzieć się, jak uzyskać najwyższy poziom konkurencji o powierzchnię reklamową.

  • Zwiększ liczbę reklam konkurujących w witrynie, tworząc kanały niestandardowe w przypadku reklam kierowanych na miejsca docelowe. Odwiedź nasze Centrum Pomocy aby znaleźć więcej informacji i instrukcji, jak to zrobić.

  • Najlepiej płatne reklamy są wyświetlane w pierwszej jednostce reklamowej zdefiniowanej w kodzie HTML. Aby korzystać z tej możliwości, musisz skonfigurować kanały niestandardowe i ustalić, która jednostka reklamowa ma najwyższy współczynnik klikalności (CTR). Następnie możesz łatwo zmienić kod witryny, tak aby w najskuteczniejszej jednostce pojawiały się najlepiej płatne reklamy.
DZIAŁANIA NIEZALECANE
  • Niektórzy wydawcy sądzą, że pisząc o najlepiej płatnych słowach kluczowych, będą mogli zwiększyć zarobki z witryny. Odradzamy takie działanie. Najlepiej pisać o tym, na czym się znamy i do czego podchodzimy z pasją, ponieważ tylko w ten sposób mogą powstawać ciągle nowe, ciekawe i oryginalne treści przyciągające użytkowników do witryny.

  • Nie używaj treści pobieranych z innych witryn. Jest to naruszenie naszych zasad.

  • Nie twórz wielu kont. Wydawcy nie mogą mieć wielu kont AdSense z tą samą nazwą odbiorcy płatności, a umieszczenie kodu reklamy z różnych kont w jednej witrynie w żaden sposób nie wpływa na CPC.

  • Wreszcie, nie można podejmować prób wpływania na standardowe zachowanie, kierowanie ani wyświetlanie reklam w żaden sposób niezgodny z zasadami Google. W razie wątpliwości w tym zakresie, zapoznaj się z zasadami programu Google AdSense.
Mamy nadzieję, że te uwagi pomogą Ci zoptymalizować implementację AdSense i osiągnąć maksymalny CPC. Opowiedz nam o swoich wynikach!

2 Komentarze:

Kuba Pigóra pisze...

No i wszystko wyjaśnione. Teraz możemy linkować ten post na forum ;)

trader pisze...

jaki jest średni ctr w adsense tak ogolnie 0.3%, 3%, a może 30% ??