Środy z nowym interfejsem AdSense: edycja zbiorcza jednostek reklamowych

środa, 9 marca 2011 | 13:27

Labels:

środy_z_nowym_interfejsem_adsenseW jednym z poprzednich postów na blogu AdSense pisaliśmy, że włączenie zarówno reklam tekstowych, jak i graficznych zwiększa liczbę reklamodawców, którzy biorą udział w aukcji o zasoby Twojej witryny, co z kolei wpływa na zwiększenie ilości przychodów z AdSense. W przeszłości zmiana ustawień wszystkich jednostek reklamowych, tak aby wyświetlały zarówno reklamy tekstowe, jak i graficzne, mogła zająć dużo czasu. Teraz nowy interfejs pozwala na łatwe znajdowanie i edytowanie wszystkich lub wybranych jednostek reklamowych za pomocą kilku kliknięć.

Po prostu przejdź na kartę Moje reklamy w nowym interfejsie i w sekcji Treść wybierz stronę Jednostki reklamowe. Teraz wybierz jednostki reklamowe do edycji, korzystając z pól wyboru, lub wybierz pole u góry listy, aby zaznaczyć wszystkie jednostki naraz. W menu rozwijanym Działania wybierz pozycję Edytuj typ reklamy. Kliknij przycisk Zastosuj typ reklamy. Od teraz wszystkie jednostki reklamowe, które mogą mieć włączoną opcję reklam tekstowych i graficznych, będą miały to ustawienie wprowadzone jako typ reklamy.

edycja_zbiorcza_jednostek_reklamowych
Zalecamy, aby we wszystkich jednostkach reklamowych włączać wyświetlanie reklam zarówno tekstowych, jak i graficznych w celu zwiększenia presji aukcji, co prowadzi do osiągnięcia możliwie najwyższego RPM. Pamiętaj, że niektóre jednostki, np. jednostki linków, lub niektóre rozmiary reklam nie mogą wyświetlać reklam graficznych i nie będzie można ich zmodyfikować.

Wypróbuj już teraz! Przejdź do nowego interfejsu, kliknij kartę Moje reklamy, a następnie kolejno Treść i Jednostki reklamowe.

0 Komentarze: