Szybciej działający internet dla wydawców AdSense dla treści!

czwartek, 17 marca 2011 | 22:27

Labels:

W firmie Google spędzamy dużo czasu, pracując nad przyspieszeniem działania internetu. Twoja witryna nie jest wyjątkiem. Dzisiaj zrealizowaliśmy część naszej wizji – z przyjemnością informujemy wydawców AdSense na całym świecie, że działanie sieci zostało znacznie przyspieszone!

Podobnie jak każdy element na stronie internetowej, reklamy AdSense zazwyczaj mają wpływ na prędkość wczytywania strony. W zeszłym roku na podstawie testów ustaliliśmy, że reklamy AdSense przyczyniają się do wydłużenia czasu wczytywania najpopularniejszych witryn o 12% i postanowiliśmy to zmienić. Opracowaliśmy nowy sposób wyświetlania reklam (link do artykułu w języku angielskim), niewpływający na wydłużenie czasu wczytywania treści wybranych stron. Dzięki temu przyspieszone zostało działanie witryn zawierających reklamy AdSense. Wyeliminowanie opóźnień dotyczy większości witryn i dużej liczby przeglądarek – obserwowane przyspieszenie wczytywania stron wynosi nawet aż sekundę!

Najistotniejsze jest to, że nie musisz wprowadzać żadnych zmian w kodzie i na koncie – krótszy czas wczytywania dotyczy wszystkich, w tym użytkowników Twoich stron, którzy na pewno zauważą poprawę.

Przeglądarki, które obecnie obsługują szybciej działające strony, to Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Microsoft Internet Explorer 8. Wkrótce powiększymy tę listę o kolejne.

To nie wszystko – wciąż pracujemy nad dalszym przyspieszeniem działania stron internetowych. Zachęcamy do rozbudowywania swojej witryny oraz zasobów reklamowych AdSense. Na pewno będziemy dotrzymywać Ci kroku.

2 Komentarze:

Marcin S pisze...

Witam.

Dzisiaj wszedłem w swoje raporty i zobaczyłem że mam tam 1 wejście na stronę i przy tym aż 17 kliknięć w reklamy. Ale ich wartość to 0 euro. Czy to jakieś wewnętrzne testy googla czy powinienem się zacząć martwić ? Nie chce dostać bana :(

Inside AdSense Polska pisze...

Witam, w takim przypadku proszę zgłosić podejrzane kliknięcia z wykorzystaniem formularza pod adresem http://www.google.com/support/adsense/bin/request.py?hl=pl&contact_type=invalid_clicks_contact&rd=1. Pozdrawiam3