Środy z nowym interfejsem AdSense: UpTake.com zwiększa przychody dzięki programowi AdSense

środa, 16 marca 2011 | 11:44

Labels: ,

srody_z_nowym_interfejsem_adsenseDzięki nowemu interfejsowi AdSense firma UpTake przeprowadza 10 razy więcej analiz w tym samym czasie.

UpTake.com jest wyszukiwarką ułatwiającą podejmowanie szybkich decyzji dotyczących podróży. Organizuje, filtruje i dostosowuje do indywidualnych potrzeb tysiące propozycji miejsc docelowych, hoteli, restauracji i atrakcji oferowanych przez biura podróży online. Brian Piepgrass, dyrektor ds. marketingu internetowego w firmie UpTake, opowiedział nam historię tej witryny i podzielił się kilkoma wskazówkami dotyczącymi korzystania z nowego interfejsu AdSense, które pomogły jego firmie ograniczyć czas poświęcany na zarządzanie kontem AdSense.
uptake_logo
Inside AdSense: Jak powstała wasza witryna?
UpTake: Chcieliśmy stworzyć nowy rodzaj witryny, która umożliwiałaby podróżnym jak najszybsze wyszukiwanie potrzebnych informacji. Staliśmy się jedną z największych niezależnych wyszukiwarek informacji podróżnych i dziś mamy 3 miliony niepowtarzalnych odwiedzin w miesiącu. Obecnie rozszerzyliśmy naszą ofertę o podróże rodzinne, wycieczki zagraniczne oraz usługę wstępnego planowania podróży.

IA: Jaką rolę w waszej firmie odgrywa AdSense?
UpTake: Zaczęliśmy korzystać z programu AdSense mniej więcej dwa lata temu, a generowane za jego pomocą zyski są głównym źródłem naszych inwestycji w dalszy rozwój. AdSense daje nam możliwość prezentowania odpowiednich reklam w wielu różnych miejscach, w tym w dziesiątkach średnich i małych rynków, jak Modesto czy Fresno. Ponadto AdSense uwzględnia semantykę poszczególnych stron podróżniczych. Przykładowo w portalach randkowych AdSense może zamieszczać reklamy hoteli oferujących apartamenty z jacuzzi i pakiety dla nowożeńców. Bez AdSense wiele stron nie miałoby reklam, a ich zawartość byłaby mniej trafna dla użytkowników. Musielibyśmy wysłać w teren własnych przedstawicieli handlowych i sami sprzedawać wszystkie te reklamy.

IA: Rozumiemy, że ostatnio zaczęliście korzystać z nowego interfejsu AdSense. Co najbardziej się wam w nim podoba?
UpTake: Oszczędność czasu. Raport, którego przygotowanie zajmowało nam dotąd pół godziny, jest teraz gotowy w 30 sekund. Możemy dokładniej śledzić bieżące trendy. Jeśli zyski spadają, łatwiej nam zidentyfikować przyczynę takiego stanu rzeczy i szybciej zareagować. Jedną z naszych ulubionych funkcji jest możliwość dostosowywania gotowych raportów do konkretnych potrzeb klientów. Wystarczy kliknąć nazwę raportu i zaktualizować do dnia bieżącego. System daje nam także dostęp do informacji z ostatniego miesiąca i pozwala zapisywać 20-30 raportów.

IA: Reasumując, co możecie powiedzieć innym wydawcom na temat nowego interfejsu?
UpTake: W tym samym czasie możemy przeprowadzać dziesięciokrotnie więcej analiz niż do tej pory.

Jeśli chcecie się przekonać, jak nowy interfejs AdSense skraca czas monitorowania konta i zarządzanie nim, zalogujcie się na konto i włączcie go, klikając link „Wypróbuj nowy interfejs AdSense” w górnym rogu. Więcej informacji na temat nowych funkcji raportowania można znaleźć pod adresem.

0 Komentarze: