Wskazówki dotyczące prowadzenia witryny przyjaznej AdSense z treścią generowaną przez użytkowników

piątek, 15 kwietnia 2011 | 15:41

Labels:

Wskazówki_dotyczące_prowadzenia_witryny_przyjaznej_AdSense
W dzisiejszych czasach treści tworzone przez użytkowników znajdują się wszędzie, począwszy od komentarzy pod artykułami prasowymi, po zdjęcia i filmy udostępniane w sieciach społecznościowych. Nic więc dziwnego, że wielu wydawców czerpie zyski z tego typu treści dzięki reklamom AdSense. O ile jednak Ty wiesz, jakie typy treści spełniają wymogi zasad programu AdSense, Twoi użytkownicy mogą nie mieć takiej wiedzy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że monitorowanie setek nowych komentarzy, postów, profili użytkowników, filmów i zdjęć każdego dnia nie jest łatwe, podsuwamy więc kilka pomysłów na stworzenie na Twoich stronach środowiska przyjaznego reklamodawcom.

Zanim jednak przejdziemy do tych wskazówek, chcemy zauważyć, że nieodpowiednia treść może przybrać wiele form – mogą to być obrazy, posty na forum, komentarze, linki itd. Przykładowo, treści tylko dla dorosłych nie ograniczają się wyłącznie do obrazów pornograficznych. Nasze zasady zabraniają również postów na forum o jednoznacznym charakterze erotycznym czy komentarzy zawierających linki do witryn tylko dla dorosłych umieszczanych przez spamboty.

Teraz przejdziemy do wskazówek, które zostały podzielone na dwie części: Zapobieganie i Monitorowanie.

Zapobieganie

Poniżej podajemy kilka sposobów na zapobieganie wyświetlaniu reklam obok treści generowanych przez użytkowników, które są niezgodne z naszymi zasadami:

  1. Opublikuj przejrzyste wytyczne i zasady, które użytkownicy muszą zaakceptować i których muszą przestrzegać w celu rejestracji oraz korzystania z usług Twojej witryny.

  2. Jeżeli masz witrynę do udostępniania zdjęć lub filmów, umożliwiającą użytkownikom przesyłanie treści tylko dla dorosłych lub innych treści niezgodnych z naszymi zasadami, dokonaj przejrzystej organizacji zawartości witryny, tak aby uniknąć umieszczania kodu reklamowego w sekcjach lub kategoriach zawierających takie treści. Podobne rozwiązanie można również łatwo zastosować w przypadku sklepów online zawierających sekcje tylko dla dorosłych lub w przypadku witryn informacyjnych oferujących ogłoszenia towarzyskie.

  3. Poproś użytkowników o tagowanie nieodpowiednich treści (np. zdjęć lub filmów o treści seksualnej) jako „nie dla całej rodziny”. Ułatwi to sprawdzanie treści potencjalnie nieodpowiednich do wyświetlania reklam AdSense. Możesz także zainstalować filtry słów kluczowych pod kątem treści tylko dla dorosłych czy zawierających odniesienia do przemocy lub narkotyków. Nie jesteśmy w stanie zapewnić informacji na temat konfiguracji takich filtrów w przypadku Twojej witryny, zachęcamy jednak do wyszukania w witrynie Google.pl haseł takich, jak „filtrowanie słów kluczowych” czy „filtrowanie treści”.

  4. Wprowadź zabezpieczenia przed spambotami w swoich formularzach opinii, książkach gości oraz na forach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć, wpisując w wyszukiwarce Google hasło „zabezpieczenia przed spambotami”.
Monitorowanie

Poniższe wskazówki pomogą sprawdzić, czy Twoje istniejące strony zawierające treści generowane przez użytkowników są zgodne z naszymi zasadami:
  1. Ustanów dla swojej społeczności formy samokontroli. Przykładowo, możesz dodać do stron link „Zgłoś nieodpowiednią treść”, aby użytkownicy mogli zgłaszać treści do sprawdzenia.

  2. Regularnie sprawdzaj strony, filmy, zdjęcia itd. o dużej liczbie wyświetleń.

  3. Sprawdzaj treści, korzystając ze słów kluczowych, wyszukiwania treści i powiązanych kont użytkowników. Przykładowo, możesz wpisać słowa kluczowe powiązane z nieodpowiednią treścią w swojej wyszukiwarce i sprawdzić wyniki. Możesz także przeprowadzić wyszukiwanie w witrynie Google.pl, stosując następujący parametr: „słowo kluczowe site:witryna.pl”, zastępując wyrażenie „witryna.pl” adresem URL swojej witryny oraz wyrażenie „słowo kluczowe” wybranym słowem lub wyrażeniem.

  4. Sformułuj Politykę Redakcyjną i moderuj komentarze, fora oraz książki gości w swojej witrynie.
Mamy nadzieję, że porady te okażą się pomocne. Zachęcamy także do zapoznania się z informacjami i wskazówkami opublikowanymi przez nasz zespół ds. jakości sieci wyszukiwania w poście na oficjalnym blogu Webmaster Central Blog (post w języku angielskim). Jeżeli masz inne pomysły lub już wdrażasz podobne środki ostrożności w swoich witrynach z treścią generowaną przez użytkowników, umieść komentarz poniżej i podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

0 Komentarze: