Środy z nowym interfejsem AdSense: funkcje Połącz i Wykres

środa, 13 kwietnia 2011 | 17:00

Labels:

srody_z_nowym_interfejsem_adsenseFunkcje te znajdują się na karcie Raporty skuteczności w sekcji Kanały niestandardowe. W zależności od liczby wykorzystywanych kanałów może zostać wyświetlona prośba o przefiltrowanie listy i kliknięcie przycisku Zaktualizuj raport. Gdy wybrane kanały znajdują się już pod wykresem, wyświetlone zostaną przyciski Połącz i Wykres.

Najpierw przyjrzymy się funkcji Połącz, która umożliwia łatwe podliczanie elementów i przeprowadzenie głębszej analizy. Kliknij kilka kanałów, dla których chcesz podsumować zarobki, a następnie przycisk Połącz. Suma zarobków kanałów zostanie wyświetlona na wykresie. Aby dokonać dalszej analizy, skorzystaj z menu rozwijanego Wyświetl.


Funkcja Wykres pozwala natomiast wizualnie porównywać skuteczność maksymalnie pięciu elementów. W tym celu należy najpierw zresetować raport, klikając słowo Kanały niestandardowe nad wykresem. Następnie wybierz kilka kanałów z tabeli i kliknij przycisk Wykres. Linie na wykresie odpowiadają wybranym statystykom. Tak jak w przypadku funkcji Połącz możesz dokonać bardziej szczegółowej analizy, używając menu rozwijanego Wyświetl nad tabelą.


Wypróbuj już teraz! Przejdź do nowego interfejsu i kliknij kartę Raporty skuteczności, a następnie kolejno pozycje Kanały niestandardowe i Zaktualizuj raport.

3 Komentarze:

Kuba Pigóra pisze...

A czy przypadkiem dzielenie się informacjami nt. CPC w witrynach nie jest niezgodne z zasadami adsense? Screeny dają do myślenia...

Inside AdSense Polska pisze...

Witam ponownie - jak już kiedyś wspominałem - przykłady w wątkach na naszym forum pochodzą z wirtualnych kont testowych, więc nie należy sugerować się przedstawionymi tam danymi. Pozdrawiam - Marcin

Kuba Pigóra pisze...

Ah, w takim razie wszystko gra. Bo strony są jak najbardziej realne i działające ;)
Pozdrowienia.