Dzięki niestandardowym reklamom w sieci wyszukiwania witryna Sulit.com.ph zwiększyła przychody o 50%

czwartek, 28 lipca 2011 | 20:12

Labels: , ,

sulit_logoW języku filipino słowo sulit oznacza „jest tego wart” i znakomicie odnosi się do oferty Sulit.com.ph. Witryna umożliwia filipińskim użytkownikom wyszukiwanie, kupno i sprzedaż produktów online. Jej współzałożyciel, RJ, przedstawił nam niedawno sposób optymalizacji przychodów z programu AdSense i jego skuteczności, polegający na przejściu z programu AdSense dla treści do niestandardowych reklam w sieci wyszukiwania na stronach wyników firmy Sullit. Przypominamy, że niestandardowe reklamy w sieci wyszukiwania to specjalna funkcja umożliwiająca wydawcom zarabianie dzięki wyświetlaniu na stronach wyników wyszukiwania ukierunkowanych, dostosowanych reklam przypominających reklamy w witrynie Google.com.

Inside AdSense: Jakie były początki witryny www.sulit.com.ph?
RJ:
Witryna www.sulit.com.ph była początkowo projektem moim i mojej ówczesnej dziewczyny, a obecnie żony – Arianne, który zaczęliśmy w roku 2006. Uruchomiliśmy ją, aby sprawdzić potencjał rynku internetowego w odniesieniu do naszej działalności oraz dowiedzieć się, których kategorii szukają użytkownicy i w co powinniśmy inwestować jako firma online.

Po kilku miesiącach natężenie ruchu w witrynie zaczęło wzrastać i zdecydowaliśmy się przejść do prowadzenia witryny z ogłoszeniami. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę – Sulit.com.ph jest obecnie jedną z najczęściej odwiedzanych witryn na Filipinach. Naszym celem było doprowadzenie do spotkania kupujących i sprzedających osób online, na gruncie rynkowym.

IA: Jaką rolę w waszej firmie odgrywa AdSense?
RJ:
Do listopada 2006 roku natężenie ruchu w witrynie zaczęło wzrastać. Ze względu na to, że był to projekt pilotażowy na początku nie mieliśmy żadnego modelu biznesowego. Korzystałem już z programu AdSense w jednej z moich mniejszych witryn i znałem jego wartość. Postanowiliśmy zacząć zarabiać na naszej witrynie, stosując program AdSense. W listopadzie 2006 roku dokonaliśmy rejestracji a w lutym 2007 roku otrzymaliśmy pierwszy czek AdSense. Program był łatwy w użyciu, a zarobki pozwoliły nam na dalsze eksperymenty i w końcu – na nawiązanie pełnej współpracy. Gdy rozwijaliśmy firmę, program AdSense stanowił dla nas podstawowe źródło przychodów.

IA: Skąd wziął się pomysł rozpoczęcia wyświetlania na stronach witryny niestandardowych reklam w sieci wyszukiwania?
RJ:
Otrzymałem od zespołu AdSense wskazówkę optymalizacyjną sugerującą, że dzięki przejściu z programu AdSense dla treści do niestandardowych reklam w sieci wyszukiwania na stronach wyników firmy mogę zmaksymalizować przychody. AdSense dla treści to skuteczny system, ponieważ wyświetla reklamy powiązane z treścią strony. AdSense dla wyszukiwania natomiast zapewnia zupełnie nowy poziom trafności reklam i jest jeszcze bardziej skuteczny. Kod umożliwia nam wyświetlanie reklam powiązanych z rzeczywistym zapytaniem użytkownika. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ zadowoleni są użytkownicy. Nasze strony z wynikami wyszukiwania nie są przeładowane informacjami, a użytkownikom wyświetlane są trafne reklamy, co gwarantuje przychody i lojalność naszych klientów, a w konsekwencji pomaga w rozwoju firmy.

Trafne reklamy zwiększają liczbę kliknięć, a dzięki przychodom z programu AdSense możemy oferować bezpłatne usługi.

IA: Jakie były rezultaty? Czy poleciłbyś tę strategię innym wydawcom?
RJ:
Zaskoczyło mnie to, że można wyświetlać reklamy, które są naprawdę przydatne dla naszych użytkowników. Dzięki temu mogliśmy wprowadzić ulepszenia w oprogramowaniu i dodać więcej innowacyjnych funkcji w witrynie Sulit.com.ph, co sprawia, że liczba użytkowników stale się zwiększa.

Polecam innym wydawcom – właścicielom witryn wyszukiwania ten sposób optymalizacji przychodów, dodanie na stronach wyników wyszukiwania niestandardowych reklam. Odpowiednio wypozycjonowane reklamy zapewniają satysfakcję użytkowników i maksymalizację przychodów z programu Google AdSense dla wydawcy. Polecam również przetestowanie w witrynie jednostek reklamowych, ponieważ tylko wydawcy wiedzą, w jaki sposób użytkownicy zareagują i jak najlepiej nawigować w ich witrynach.

Od czasu wprowadzenia w naszej witrynie niestandardowych reklam w sieci wyszukiwania zaobserwowaliśmy 50% wzrost łącznych przychodów z programu AdSense, co nas bardzo cieszy.

Jeżeli prowadzą Państwo witrynę wyszukiwania, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat niestandardowych reklam w sieci wyszukiwania i dokonania zgłoszenia.

0 Komentarze: