Nowy raport - wyświetlanie danych na poziomie poszczególnych witryn

środa, 3 sierpnia 2011 | 19:45

Labels: ,

Korzystasz z kanałów URL w celu śledzenia skuteczności domen i subdomen, w których wyświetlane są Twoje reklamy? Jeżeli tak, z przyjemnością informujemy, że w nowym interfejsie informacje te są śledzone automatycznie – w raporcie witryn. Użytkownicy, którzy brali udział w testach beta nowego interfejsu AdSense, mogą już znać wstępną wersję raportu witryn. Dziękujemy za przekazane opinie – został on udoskonalony i teraz możemy go udostępnić wszystkim wydawcom.

Dzięki nowemu raportowi witryn nie trzeba już samodzielnie tworzyć nowych kanałów URL wyłącznie w celu śledzenia domen i subdomen, w których reklamy są wyświetlane. Takie rozwiązanie zapewnia bardziej szczegółowe dane na temat skuteczności reklam od samego początku, bez potrzeby podejmowania dodatkowych działań.

Zamiast tworzyć specjalne kanały URL, możesz skorzystać z ponad 200 kanałów dostępnych na koncie i utworzyć kanały niestandardowe, które umożliwiają śledzenie i grupowanie jednostek reklamowych na jeszcze bardziej szczegółowym poziomie. Nie zapomnij zmienić kanałów niestandardowych w miejsca docelowe reklam, aby reklamodawcy mogli je znaleźć i kierować na nie reklamy.

Raport witryn śledzi dane dotyczące skuteczności treści witryny, treści na telefony komórkowe, kanałów i domen. Można również użyć funkcji precyzyjnego raportowania, aby analizować skuteczność witryny pod kątem typu reklamy, typu kierowania, platformy itp. Należy jednak pamiętać, że historyczne dane prezentowane w ramach nowego raportu zawierają wyłącznie dane od końca czerwca 2011. Dodatkowo, w przypadku wydawców z dużą liczbą domen raport podlega pewnym ograniczeniom – więcej informacji można uzyskać w naszym Centrum pomocy.

Aby rozpocząć korzystanie z nowego raportu witryn, zaloguj się do nowego interfejsu AdSense i przejdź na kartę Raporty skuteczności. Wybierz opcję Witryny w panelu nawigacyjnym po lewej stronie.

Mamy nadzieję, że nowy raport ułatwi Ci szybkie sprawdzanie danych. Zachęcamy do przekazywania opinii i sugestii poniżej.

0 Komentarze: