Jeszcze szybszy przycisk +1

czwartek, 25 sierpnia 2011 | 10:52

Labels: ,

Jedna z 10 prawd potwierdzonych przez Google brzmi: „Szybko jest lepiej niż powoli”. Szybkość jest ważnym aspektem wszystkich naszych produktów, a przycisk +1 nie jest wyjątkiem. Od jego wprowadzenia ciężko pracowaliśmy nad poprawą czasu wczytywania. Teraz z przyjemnością informujemy, że wydaliśmy dwie aktualizacje, które przyspieszą zarówno sam przycisk +1, jak i wczytującą go stronę.

Po pierwsze, wprowadziliśmy szereg zmian, które nawet trzykrotnie przyspieszą wczytywanie przycisku w ramach witryny. Nie musisz nic robić, przycisk po prostu będzie się wczytywał szybciej niż dotychczas.

Poza ulepszeniem samego przycisku wprowadziliśmy również nowy asynchroniczny fragment kodu, dzięki któremu funkcja +1 będzie jeszcze szybsza. Asynchroniczny fragment kodu umożliwia jednoczesne wczytywanie strony i pobieranie kodu JavaScript powiązanego z przyciskiem +1 za pomocą przeglądarki. Dzięki jednoczesnemu pobieraniu tych elementów żądanie HTTP pobrania kodu JavaScript powiązanego z przyciskiem +1 nie wydłuża czasu wczytywania strony. Osoby, które już korzystają z przycisku +1, muszą zaktualizować kod do nowego asynchronicznego fragmentu kodu. Dopiero wtedy będą mogły zauważyć skrócenie czasu wczytywania strony.

Aby wygenerować nowy asynchroniczny fragment kodu, należy użyć narzędzia konfiguracji +1. Poniżej znajduje się przykład kodu, który powinien być zawarty w ostatnim tagu g:plusone na stronie w celu optymalizacji działania.


Jeśli jeszcze nie korzystasz z przycisku +1, cieszymy się, że zaczniesz go używać już w ulepszonej wersji. Dzięki niemu użytkownicy witryny będą mogli polecać ją swoim znajomym, a to z kolei może zwiększyć liczbę odwiedzin wśród osób, które są faktycznie zainteresowane oferowaną usługą lub produktem. Mamy też nadzieję, że stali użytkownicy przycisku docenią poprawę szybkości jego działania. Nasz zespół nadal będzie pracował nad ulepszeniem przycisku +1, bo hasło „Szybko jest lepiej niż powoli” jest zawsze aktualne.

Jeśli pojawią się pytania lub wątpliwości, zapraszamy na forum webmasterów. Aby śledzić nowości dotyczące przycisku +1, przyłącz się do grupy dyskusyjnej Google publisher buttons announce (w jęz. angielskim). Zaawansowane porady i wskazówki można znaleźć w naszej witrynie Google Code (w jęz. angielskim).

1 Komentarze:

Ogłoszenia Rzeszów pisze...

Czy ta aktualizacja jest dostępna w polskiej wersji językowej ?