Porady na temat zasad AdSense – treści odpowiednie dla całej rodziny

środa, 10 sierpnia 2011 | 14:13

Labels:

Stali czytelnicy naszego blogu pamiętają zapewne serie wpisów AdSense – 'Fakty i mity' czy 'Środy z nowym interfejsem AdSense'. Z przyjemnością informujemy, że w odpowiedzi na prośby czytelników postanowiliśmy poświęcić więcej treści naszego bloga tematyce zasad AdSense. Każdego miesiąca przyjrzymy się bliżej naszym zasadom, udostępniając wyjaśnienia, opisy sprawdzonych metod i porady.

W tym tygodniu zajmiemy się ponownie jedną z naszych najstarszych zasad, która bardzo często budzi wątpliwości – zasadą dotyczącą treści tylko dla dorosłych. Każdy wydawca AdSense powinien wiedzieć, że reklamy można umieszczać tylko w treści bezpiecznej dla całej rodziny. Określenie „dla całej rodziny” jest bardzo ogólne, a jego znaczenie różni się w poszczególnych krajach i kulturach. Dlatego często otrzymujemy pytania o treści, które uznajemy za przeznaczone tylko dla dorosłych.

Zakaz materiałów o charakterze jawnie pornograficznym jest oczywisty. Wydawcom często zdarza się jednak nieświadomie przeoczyć nieco mniej nachalne treści, przeznaczone dla dorosłych odbiorców. Przykłady to witryny z gadżetami dla dorosłych lub poświęcone fetyszom albo zdjęcia osób w prześwitującym ubraniu lub w wyzywających pozach (nawet bez nagości) o sugestywnie erotycznym charakterze. Reguła ta dotyczy również linków i reklam kierujących ruch do witryn z treścią dla dorosłych.

Należy też pamiętać, że nie same obrazy mogą być treścią tylko dla dorosłych. Tekst o charakterze seksualnym również jest uznawany za treść tylko dla dorosłych. Mogą to być artykuły z poradami dotyczącymi zdrowia płciowego (w tym porady medyczne), sklepy z akcesoriami erotycznymi albo spam w komentarzach ze słowami kluczowymi mającymi charakter treści tylko dla dorosłych (najczęściej zdarza się to w witrynach z treściami generowanymi przez użytkowników).

W razie wątpliwości, czy dany obraz lub tekst należy uznać za przeznaczony tylko dla dorosłych, można zastosować następującą ogólną regułę: jeśli uważasz, że dana treść nie powinna trafić do dziecka lub przeglądanie danej strony w obecności kolegów byłoby krępujące, prawdopodobnie jest to zawartość nie dla całej rodziny i nie należy w niej umieszczać kodu reklam AdSense. Dziękujemy za pomoc w dbaniu o to, by nasza sieć stanowiła zrównoważony ekosystem, przynoszący korzyści użytkownikom, wydawcom i reklamodawcom.

0 Komentarze: