Podsumowanie roku 2011

środa, 28 grudnia 2011 | 10:30

Labels: ,

Wiele dobrego wydarzyło się w tym roku w AdSense. Teraz, gdy rok 2011 zbliża się już do końca, chcemy podsumować nasze osiągnięcia.

Nowy interfejs
W całości przeszliśmy na nowy interfejs AdSense i zapowiedzieliśmy szereg nowych funkcji, w tym edycję zbiorczą, wielowymiarowe raporty i style reklam. Udostępniliśmy również serię filmów pokazujących nowości w zmienionym interfejsie.

Funkcje społecznościowe
2011 był też ważnym rokiem, jeśli chodzi o rozwój wszystkich funkcji społecznościowych w Google, wliczając w to wiele nowych rozwiązań dla wydawców AdSense. Uruchomiliśmy przycisk +1 w wyszukiwarce, +1 dla witryn, +1 na reklamach displayowych, a także Strony+ dla firm. Wzięliśmy pod uwagę Wasze opinie i przyspieszyliśmy działanie przycisków +1. Wprowadziliśmy też opcje raportowania.

AdSense w Twoim mieście
Poznaliśmy wielu z Was osobiście podczas imprez AdSense w Twoim mieście. Będziemy kontynuować ten program w przyszłym roku – zachęcamy do śledzenia informacji na ten temat. A jeśli wyrażacie zgodę na otrzymywanie od nas ofert specjalnych, dokładne informacje o wydarzeniach AdSense będą trafiały do Was na bieżąco przez pocztę e-mail.

Płatności
Rozszerzyliśmy opcje płatności, umożliwiając przekazy pieniężne przez Western Union w Afryce Subsaharyjskiej, Meksyku, na Terytoriach Palestyńskich i w wielu innych krajach. Poruszyła nas Wasza chęć niesienia pomocy Japonii po trzęsieniu ziemi w tym kraju. W związku z tym zaproponowaliśmy Wam sposób na przekazywanie części zarobków z AdSense na ten cel.

Zasady Polityki Programowej
W Waszych komentarzach pisaliście o potrzebie częstszego informowania Was o zasadach programu. Postanowiliśmy więc włączyć do comiesięcznych postów wskazówki o tym, jak dbać o swoje konto w AdSense. Publikowaliśmy na przykład porady na temat tworzenia oryginalnych treści i informacje o nieprawidłowych kliknięciach.

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć o najbardziej popularnych w tym roku artykułach na blogu. Najczęściej czytany był tekst: Nowa etykieta i ikona informacyjna w reklamach. Post, który dostał najwięcej +1-ek, to: Dzięki +1 reklamy displayowe są teraz trafniejsze. Pamiętajcie, żeby kliknąć +1 przy artykułach, które się Wam spodobały, a jeśli lubicie naszego bloga, to też koniecznie dajcie +1 na jego stronie.

Dziękujemy za owocną współpracę w całym 2011 roku. Czekamy z radością na to, co przyniesie nam rok 2012!

0 Komentarze: