Jak unikać przypadkowych kliknięć? Część 3: Umieszczanie reklam na stronach gier

wtorek, 13 marca 2012 | 19:52

Labels:

Tym razem chcemy przekazać Wam sprawdzone metody i porady, jak umieszczać reklamy AdSense dla treści na stronach gier, tak by nie dezorientować użytkownika i uniknąć nieprawidłowych kliknięć. Strona gry w witrynie to taka strona, na której znajduje się krótki opis gry i gdzie użytkownik może kliknąć, by zacząć grę. Warto również zapoznać się z częścią 1: „Zapewnienie odpowiedniej odległości” i częścią 2: „Wybór odpowiedniej usługi”, by dowiedzieć się, jak unikać nieprawidłowych kliknięć i zapewnić użytkownikom wygodę korzystania z witryny.

Zacznijmy od krótkiego przypomnienia, dlaczego warto przestrzegać tych zasad i zmniejszać ryzyko przypadkowych kliknięć. Nasz zespół starannie monitoruje kliknięcia i wyświetlenia reklam Google, aby chronić naszą sieć przed sztucznie zawyżonymi kosztami. Wykryte nieprawidłowe kliknięcia odliczamy pod koniec miesiąca od dochodu wydawcy, a w niektórych przypadkach możemy wyłączyć jego konto i zwrócić zarobki poszkodowanym reklamodawcom. Dzięki inteligentnej wycenie wiemy, że duża liczba przypadkowych kliknięć zmniejsza na dłuższą metę przychody wydawcy. Dzieje się tak dlatego, że przypadkowe kliknięcia nie generują konwersji, co prowadzi do zmniejszenia kwot, które reklamodawcy chcieliby zapłacić za wyświetlanie reklam w danej witrynie.

I jeszcze jedna ogólna wskazówka dla właścicieli witryn z grami online. Zadajcie sobie pytanie: czy użytkownik, który nie zna języka Waszej strony, ma jakąkolwiek szansę, by mimowolnie kliknąć reklamy, przechodząc ze strony z opisem do właściwej gry? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, weźcie pod uwagę jeszcze dwie dodatkowe wskazówki:

  • Reklama pełnoekranowa: przyciski gry nie powinny prowadzić do stron z reklamą pełnoekranową, które są zdominowane przez jednostki reklamowe AdSense dla treści i nie zawierają wyraźnych linków do gry. Zasadniczo linki, które mają doprowadzić użytkownika na strony gry, nie powinny powodować, że przez przypadek kliknie on reklamy AdSense. Więcej informacji, jak umieszczać reklamy AdSense na stronach z reklamą pełnoekranową, znajdziecie w Centrum Pomocy. 
  • Niewidoczne przyciski gry: przyciski uruchamiające grę powinny być klikalne i umieszczone w oczywistym miejscu. Aby zmniejszyć ryzyko pomyłki użytkownika, opisz i pokaż na obrazku, jak korzystać z gry. Jednostki reklamowe nie powinny też znajdować się zbyt blisko linków do gry. Pełne zasady dotyczące umieszczania w AdSense reklam w sposób wprowadzający w błąd przedstawiliśmy w Centrum Pomocy.    
                                Przykład pozytywny                                                   Przykład negatywny

Pełny opis powyższych dwóch zasad i przykłady umieszczenia reklam znajdują się w Centrum Pomocy. Przestrzeganie tych wskazówek pomoże Wam uniknąć przypadkowych kliknięć i zapewnić użytkownikom wygodę korzystania z witryny.

0 Komentarze: