AlloExpat rośnie dzięki Google AdSense

czwartek, 1 marca 2012 | 19:20

Labels: ,

„PubTalk” to nowy program, w którym przyglądamy się usługom displayowym oraz trendom w branży z punktu widzenia wydawców. W tej części współzałożyciel AlloExpat.com, Theresa Giovagnoli, przy okazji dziesiątej rocznicy powstania witryny, opowie o trwającej ponad sześć lat współpracy z AdSense i korzyściach odniesionych dzięki zastosowaniu prostych rozwiązań optymalizacyjnych.

AlloExpat.com to portal społecznościowy dla expatów z całego świata. To centrum informacji na każdy temat oraz miejsce, gdzie expaci mogą skontaktować się z profesjonalnymi dostawcami usług z tej branży.

Inside AdSense (IA): Jaką rolę w waszej firmie odgrywa AdSense?

Theresa Giovagnoli (TG): Nasz portal jest bardzo duży i ma zasięg ogólnoświatowy. Witryny i fora dyskusyjne personalizujemy dla każdego kraju osobno. Potrzebujemy rozwiązania, które pomoże nam efektywnie kierować reklamy do szerokiego grona odbiorców. AdSense sprawdza się najlepiej i najskuteczniej. Dzięki stałemu strumieniowi przychodów z AdSense nasz zespół programistów może skupić się na poszerzaniu treści portalu oraz grupy jego odbiorców na całym świecie.

IA: Jaki konkretny przykład sukcesu udało się wam osiągnąć z AdSense, o którym chciałaby Pani opowiedzieć naszym wydawcom?

TG: Udaną taktyką okazała się zmiana kategorii kanałów niestandardowych, na które mogą być kierowane reklamy. Nasz portal kierujemy na cały świat z podziałem na regiony. Wcześniej wszystkie były połączone w ramach jednego kanału niestandardowego. Po zdefiniowaniu kanałów, na które mogą być kierowane reklamy na podstawie regionu, koszt kliknięcia (CPC) wzrósł o 20%. Zdecydowanie polecam wydawcom, aby ustawili kierowanie na kanały niestandardowe na poziomie, który najlepiej odzwierciedla charakter witryny. Dzięki temu reklamodawcy będą mogli kierować reklamy konkretnie na ich witrynę na podstawie segmentu lub regionu, co powinno zwiększyć efekty pracy.

IA: Za co szczególnie ceni Pani sobie AdSense?

TG: Udało nam się wdrożyć AdSense zupełnie nieinwazyjnie, no i dzięki niemu od kilku lat mamy całkiem niezłe przychody. System AdSense odegrał kluczową rolę w rozwoju naszego portalu – i nadal ją odgrywa. Bez AdSense z pewnością nie udałoby nam się tyle osiągnąć.

0 Komentarze: