Przedstawiamy nowe, ulepszone Centrum oceny reklam

czwartek, 22 marca 2012 | 10:39

Labels:

Pilnie śledziliśmy komentarze wydawców o kontrolowaniu reklam w AdSense i zbieraliśmy propozycje ulepszeń, zarówno te na blogu i forum, jak i podczas spotkań na żywo. Wzięliśmy je pod uwagę i z przyjemnością przedstawiamy nową wersję Centrum oceny reklam. Teraz masz większą kontrolę nad swoimi reklamami i bez trudu możesz zarządzać nimi w witrynie.

Nowe możliwości kontroli reklam
Nowe Centrum oceny reklam umożliwia przeglądanie reklam z każdego kanału kierowania (kontekstowego, na miejsca docelowe i opartego na zainteresowaniach), które były wyświetlane na Twoich stronach. Reklamy kierowane na miejsca docelowe możesz nadal sprawdzać jeszcze zanim pojawią się w witrynie, ale teraz umożliwiliśmy ocenę poszczególnych reklam, a nie całych grup. 

Większa wydajność
Nowe Centrum oceny reklam jest również prostsze w obsłudze. Teraz podczas sprawdzania reklam najpierw pokażemy reklamy z największą liczbą wyświetleń na Twoich stronach, a jeśli wstrzymujesz do sprawdzenia reklamy kierowane na miejsca docelowe – te, które mogą wygenerować najwięcej wyświetleń. Reklamy, które nie otrzymują lub prawdopodobnie nie otrzymają wyświetleń na Twoich stronach, nie pojawią się w narzędziu. Zaoszczędzony czas możesz wykorzystać na dokładniejsze sprawdzenie tych reklam, które zobaczą użytkownicy Twojej witryny.

W nowym Centrum oceny reklam wystarczy kliknąć wybraną reklamę, by ją zablokować. Aby zablokować wiele reklam jednocześnie, zaznacz je i przeciągnij. Udostępniliśmy również powiększony widok reklamy po najechaniu na nią kursorem myszy oraz opcję wyświetlenia reklamy w pełnym rozmiarze. Wiemy, jak ciężko jest zobaczyć szczegóły na miniaturkach.

Chcesz zacząć korzystać z nowego Centrum oceny reklam?
Jeśli korzystałeś już z Centrum oceny reklam, nowa wersja zostanie udostępniona na Twoim koncie w najbliższych dniach. W przeciwnym wypadku przejdź na kartę „Dopuść lub zablokuj reklamy”. Uwaga: ta funkcja nie jest dostępna w przeglądarce Internet Explorer 7 i jej wcześniejszych wersjach. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie o obsługiwanych przeglądarkach.

W przypadku reklam kierowanych na miejsca docelowe zalecamy domyślne ustawienie preferencji oceny na „Uruchom reklamy natychmiast” i sprawdzanie ich, gdy zaczną się już wyświetlać. Jest to spowodowane tym, że reklamy wstrzymane do sprawdzenia nie biorą udziału w aukcjach, co może zaniżyć stawki i zarobki z AdSense.

Więcej informacji znajdziesz w Centrum Pomocy. Czytaj regularnie naszego bloga – w najbliższych tygodniach będziemy prezentować kolejne nowości w Centrum oceny reklam. Jak zawsze będziemy wdzięczni za przesyłanie nam komentarzy i opinii.

0 Komentarze: