Ikona [x] „Wyłącz tę reklamę” daje internautom pełniejszą kontrolę

poniedziałek, 2 lipca 2012 | 14:58

Labels: ,

Inwestujemy w wiele mechanizmów dających internautom kontrolę nad reklamami, które im wyświetlamy. W YouTube nasze usługi reklamowe TrueView umożliwiają pomijanie reklam wideo. W wyszukiwarce Google możesz kliknąć link „Dlaczego ta reklama?” i przerwać wyświetlanie reklam witryn, które Cię nie interesują. Nasz Menedżer preferencji reklam, dostępny po kliknięciu ikony Wybór reklam na reklamach wyświetlanych w sieci reklamowej Google, pozwala edytować kategorie zainteresowań w sieci reklamowej lub wyłączać w niej wszystkie reklamy oparte na zainteresowaniach, w tym reklamy remarketingowe.

W najbliższych tygodniach w rogu niektórych reklam displayowych w sieci reklamowej Google zacznie pojawiać się mała ikona [x]. Kiedy ktoś ją kliknie, przestaniemy wyświetlać tej osobie reklamy z danej kampanii. Na początek wprowadzimy ikonę [x] w reklamach opartych na remarketingu i kategoriach zainteresowań.


Osobom, które klikną ikonę [x] na reklamie, wyświetlimy stronę potwierdzenia z informacją, że reklama została wyłączona, oraz z linkiem do Menedżera preferencji reklam. Uzyskany w ten sposób komentarz użytkowników pomoże nam stopniowo udoskonalać reklamy.

Wyłączenie danej reklamy nie gwarantuje, że już nigdy jej nie zobaczysz. Taką samą reklamę może na przykład wyświetlać inna agencja reklamową. Ten sam reklamodawca może też uruchomić osobną kampanię kierowaną na określone treści internetowe. Jesteśmy jednak przekonani, że to pierwszy krok w dobrym kierunku. Chcemy dać internautom kontrolę nad tym, co oglądają, a jednocześnie ułatwić reklamodawcom i właścicielom witryn wyświetlanie skuteczniejszych reklam.

Mamy nadzieję, że ta nowa funkcja przyniesie korzyści wszystkim uczestnikom ekosystemu reklamy online. Internauci będą mogli kontrolować pokazywane im reklamy i sygnalizować, które ich nie interesują. Reklamodawcy przestaną płacić za wyświetlanie reklam osobom, dla których nie są one ciekawe. Wydawcy natomiast dostaną skuteczniejsze (i potencjalnie bardziej wartościowe) reklamy i zaoszczędzą czas dotąd poświęcany na odfiltrowywanie tych, które nie interesują użytkowników ich witryny.

Reklamy online stymulują rozwój internetu i pomagają utrzymać się milionom firm. Już teraz zapewniają internautom niezrównany poziom kontroli. Nowe funkcje opisane w tym poście są jeszcze we wczesnej fazie wdrażania, ale w kolejnych miesiącach i latach z pewnością będą się szybko rozwijały.

Opublikowane przez: Michael Aiello, Product Manager

0 Komentarze: