Społecznościowe piątki: zweryfikuj swoją stronę Google+, aby zwiększyć jej widoczność

piątek, 5 października 2012 | 16:03

Labels:

W każdy piątek zamieszczamy wskazówki Google+, by pomóc wydawcom w pełni wykorzystać wszystkie dostępne funkcje i zasoby. Co tydzień czeka na Ciebie kolejny odcinek naszej edukacyjnej serii „Społecznościowe piątki”. 

Już wiesz, jak publikować treści na stronie Google+ i korzystać z takich funkcji, jak Hangouty. Dzisiaj zajmiemy się rolą weryfikacji strony Google+.

Co to znaczy zweryfikować stronę Google+?

Weryfikacja strony Google+ to potwierdzenie, że faktycznie należy ona do Ciebie. Kiedy Twoja strona Google+ zostanie zweryfikowana, będzie wyświetlać się ze znacznikiem wyboru, który ułatwia użytkownikom znalezienie tego, czego szukają.

Po co weryfikować swoją stronę Google+?

Weryfikacja nie tylko pomaga użytkownikom potwierdzić autentyczność Twojej strony w Google+, ale zapewnia też dostęp do znacznych korzyści. Zweryfikowane strony Google+, które są popularne i przyciągają uwagę, mogą wyświetlać się zalogowanym użytkownikom po prawej stronie wyników w wyszukiwarce Google. Dzięki temu łatwiej znajdą oni to, czego szukają, i zwiększy się widoczność stron Google+, które pasują tematycznie do wyszukiwanych treści. Pamiętaj, że aby dana strona Google+ nadawała się do weryfikacji, jej zawartość musi być regularnie aktualizowana.


Jak zweryfikować swoją stronę Google+?

Wykonaj te trzy kroki:

  1. Połącz stronę w Google+ ze swoją witryną: wypełnij na stronie Google+ sekcję „O stronie”, upewniając się, że wpisujesz URL najwyższego poziomu witryny.
  2. Połącz swoją witrynę ze stroną w Google+: dodaj do witryny plakietkę Google+ lub fragment kodu. Będzie to dla nas informacja, że jest ona związana z Twoją stroną w Google+. Zalecamy korzystanie z plakietki Google+, ponieważ może ona pomóc przyciągnąć dodatkowych użytkowników – najlepsi wydawcy, dodając plakietkę Google+, zwiększyli liczbę odbiorców obserwujących ich strony o 38%. Możesz wybrać rozmiar plakietki na swoje strony, a w przypadku niektórych większych rozmiarów użytkownicy będą mogli dodać Twoją stronę w Google+ do swoich kręgów, nie opuszczając Twojej witryny.
  3. Wypełnij formularz zgłoszenia do weryfikacji.

Jak już zweryfikujesz swoją stronę Google, nadal zamieszczaj na niej regularnie nowe treści, by podtrzymać zainteresowanie użytkowników. Aby przyciągnąć więcej obserwatorów na stronę, zalecamy także promowanie jej zarówno na pozostałych Twoich stronach lub blogach o podobnej tematyce, jak i w innych serwisach społecznościowych. Możesz również umieścić tag autora na swoich materiałach online, dzięki czemu Twoje autoryzowane zdjęcie i nazwa będą wyświetlane obok wyników wyszukiwania dla utworzonych przez Ciebie treści.

Miłego weekendu i do zobaczenia w następny piątek – za tydzień pokażemy Ci funkcję, która pozwala śledzić, jak Twoje treści rozprzestrzeniają się w Google+.

0 Komentarze: