Społecznościowe piątki: zobacz, jak Twoje treści rozprzestrzeniają się w Google+

piątek, 12 października 2012 | 16:23

Labels: ,

W każdy piątek zamieszczamy wskazówki Google+, aby pomóc wydawcom w pełni wykorzystać wszystkie dostępne funkcje i zasoby. Co tydzień czeka na Ciebie kolejny odcinek naszej edukacyjnej serii „Społecznościowe piątki”. 

Przez ostatnie tygodnie pokazywaliśmy, jak umieścić przycisk +1 na swoich stronach, stworzyć i zweryfikować strony Google+ oraz dodać plakietkę Google+ w witrynie. Być może masz już swoją stronę Google+ i regularnie publikujesz na niej nowe treści – ale czy wiesz, jak one są rozpowszechniane? W dzisiejszym poście z serii „Społecznościowe piątki” pokażemy, jak znaleźć te informacje za pomocą Google+ Echo (Ripples).

Echo pozwala zobaczyć, jak Twoje widoczne publicznie treści były udostępniane w Google+ i co ludzie o nich mówili. Aby wypróbować tę funkcję, znajdź po prostu jakiś publiczny wpis i wybierz "Zobacz Echo" z menu w prawym górnym rogu. Zobaczysz kilka kręgów. Każdy z nich odpowiada użytkownikowi, który udostępnił Twoją treść, a wewnątrz kręgu zobaczysz ludzi, którzy udostępnili link od tej osoby (i tak dalej). Rozmiar każdego kręgu odpowiada mniej więcej wpływowi danej osoby – im więcej użytkowników udostępniło link od niej, tym większy jest jej krąg.

Możesz też zobaczyć, kto rozmawiał o Twoich treściach w Google+, nawet jeśli nie udostępnił Twojego wpisu. Kręgi na stronie Echo, które nie są podłączone do innych kręgów, oznaczają osoby, które niezależnie udostępniły publikowane przez Ciebie treści. Przewiń na dół strony, aby włączyć animowaną wersję wizualizacji, pokazującą, jak Twój link został rozpowszechniony. Możesz też wyświetlić wykres liniowy ilustrujący aktywność dotyczącą wpisu.

Te informacje pozwolą Ci zidentyfikować najbardziej wpływowe i najaktywniejsze osoby w Twojej społeczności, które pomagają rozpowszechniać publikowane przez Ciebie treści (bez względu na to, czy zostały udostępnione bezpośrednio z Twojej strony Google+). Być może zechcesz dotrzeć do tych zaangażowanych osób i poprosić je o opinie na temat zawartości Twojej strony, a nawet umówić się na hangout, aby z nimi porozmawiać.

Wypróbuj Echo już dziś i zobacz, jak niektóre z najnowszych treści zostały publicznie udostępnione. Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyj ten film:Chcesz mieć więcej raportów i danych? Pamiętaj, aby dołączyć do nas ponownie w następny piątek – za tydzień zajmiemy się narzędziami raportowania, których możesz używać do śledzenia skuteczności swojej strony Google+. 

2 Komentarze:

Radosław Herka pisze...

Witam,

Niestety, nie znam emaila do kontaktu z Państwa firmą w sprawie usługi google adsense. Państwa panel uniemożliwia mi kontakt, stąd moja niniejsza próba.

Byłem onegdaj wydawcą w Ad Sense. Miałem kilka stron. Rejestrowałem się jeszcze na email spoza gmaila: forma@o3.net.pl Następnie zmieniłem przypisany do konta email, na neosofista@gmail.com W latach 2007/2008 miałem zgromadzonych na koncie u Państwa kilkadziesiąt dolarów - mniej jednak jak 50, stąd też nie mogłem ich wypłacić a w międzyczasie zaprzestałem wydawania treści i publikacji reklam. Chciałem się niedawno zalogować na konto w AdSense, ale nie mogę. Ani poprzez emial firma@o3.net.pl, ani poprzez neosofista@gmail.com, ani nawet spod radoslawherka@gmail.com

Proszę o pomoc i wyjaśnienie, co się stało z moim kontem i zdeponowanymi nań pieniędzmi?

Z poważaniem,

Radosław Herka

King David pisze...

This is a wonderful post! is really informative for me. I liked it very much. Chicago Movers