Poznawaj trendy i statystyki AdSense za pomocą Analytics

czwartek, 1 listopada 2012 | 14:41

Labels: , ,

Wiedza to potęga. Dokładne dane o skuteczności konta i zachowaniach użytkowników pomogą Ci optymalizować sposób, w jaki korzystasz z AdSense. Łącząc konto AdSense z nowym lub istniejącym kontem Analytics, możesz uzyskać dostęp do dodatkowych informacji, które pomogą Ci więcej zarabiać na publikowanych treściach.

Oto tylko niektóre z pytań, na które znajdziesz odpowiedź, gdy połączysz dane AdSense z raportami Analytics:

  • Jak użytkownicy zachowują się w witrynie? Dzięki funkcji Analytics w treści strony możesz zobaczyć, jak użytkownicy zachowują się na Twoich stronach. Pomoże Ci to wybrać najlepsze lokalizacje, w których warto umieszczać reklamy.  
  • W jakim miejscu i dlaczego użytkownicy opuszczają witrynę? Zidentyfikuj strony o wysokim współczynniku odrzuceń, by określić odsetek użytkowników, którzy podczas odwiedzin w Twojej witrynie oglądają tylko jedną stronę. Może to wynikać z różnych powodów, ale warto pracować nad tym, by zapewnić użytkownikom jak najlepszą obsługę. W tym celu zoptymalizuj treść tych stron i sposób wyświetlania reklam. 
  •  Które źródła odwiedzin i adresy URL przynoszą największe zyski? Określ, które strony generują najwyższe przychody z AdSense, i skopiuj ich ustawienia w innych częściach witryny. Możesz też skonfigurować kanały niestandardowe dla efektywnych stron, by utworzyć atrakcyjne miejsca docelowe dla reklamodawców. Wypróbuj też eksperymenty z treścią – testuj różne układy stron i porównuj kluczowe dane. 
 Połącz konta AdSense i Analytics, aby uzyskać dostęp do tych i wielu innych danych. Na podstawie opinii wydawców właśnie uprościliśmy łączenie kont. Pamiętaj jednak, że można powiązać tylko jedno konto AdSense z jednym kontem Analytics, a login AdSense musi mieć uprawnienia administratora na koncie Analytics. Aby rozpocząć, otwórz sekcję „Dostęp i autoryzacja” na stronie „Ustawienia konta” na koncie AdSense i postępuj zgodnie z instrukcjami. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Centrum Pomocy AdSense.

Stworzyliśmy wygodny panel informacyjny, dzięki któremu dowiesz się, jak zacząć korzystać z danych AdSense w usłudze Analytics, i szybko wyświetlisz przydatne dane. Wybierz profil, który chcesz importować, dzięki czemu szybko sprawdzisz i dostosujesz najważniejsze raporty. Panel możesz otworzyć w dowolnym momencie, klikając kartę „Strona główna” w odpowiednim profilu.

0 Komentarze: