Społecznościowe piątki: Temptalia odkrywa piękno Google+

piątek, 23 listopada 2012 | 16:01

Labels: ,

Temptalia jest jednym z najpopularniejszych w internecie blogów opiniotwórczych dotyczących pielęgnacji urody i makijażu. Dostarcza licznemu gronu czytelników najświeższe informacje na temat produktów, a także samouczki i szczegółowe recenzje. Biorąc pod uwagę globalny zasięg witryny, łatwo założyć, że za jej funkcjonowanie odpowiada spora grupa osób. Jednak w rzeczywistości jej założycielka, Christine Mielke, nadal samodzielnie prowadzi ten blog, przygotowując lwią część jego zawartości.

Poza pisaniem bloga, Mielke skupia się również na jego promowaniu w mediach społecznościowych. W tym celu niedługo po udostępnieniu platformy Google+ założyła w niej stronę +Temptalia i od tamtej pory stale zachęca czytelników do dodawania +1-ek i linków do swojej strony. Na blogu Temptalia pojawia się średnio sześć postów dziennie, a każdy jest promowany za pomocą Google+. Zdaniem Mielke treści wzbogacone o zdjęcia wyróżniają się w tym kanale komunikacyjnym, a śliczne produkty i kolorowe kosmetyki przyciągają więcej uwagi niż pielęgnacja skóry.


Kluczowym narzędziem, które umożliwia Mielke poznawanie wpływu poszczególnych mediów społecznościowych na natężenie ruchu na jej blogu, jest Google Analytics. Dostępne w Analytics raporty Źródła interakcji społecznościowych ułatwiają przeprowadzanie analiz, automatycznie grupując ruch z odesłań pochodzący z setek sieci społecznościowych. Dzięki tym raportom Mielke wie, że Google+ należy do pierwszej dziesiątki sieci społecznościowych pod względem liczby odesłań do blogu Temptalia, podobnie jak inne witryny Google, m.in. YouTube i Blogger.

Jednak w celu dokładniejszego poznania charakterystyki swoich odbiorców Mielke nie tylko analizuje statystyki, ale także zwraca się bezpośrednio do samych użytkowników. „Staramy się wsłuchiwać w opinie czytelników, poznawać ich oczekiwania i dowiadywać się, co ich najbardziej interesuje” – wyjaśnia Mielke. Tej koncentracji na potrzebach odbiorców Temptalia zawdzięcza ciągły pomyślny rozwój. Mielke radzi osobom, które dopiero zakładają strony Google+, by traktowały ten kanał komunikacyjny jako cenne narzędzie badawcze służące do poznawania oczekiwań odbiorców treści. 


Mimo że witrynę Temptalia można uznać za niewielkie przedsięwzięcie, jej wpływ jest znaczny – już teraz może się pochwalić ponad 600 tys. odbiorców w Google+. Aby dowiedzieć się, jak Christine Mielke, znawczyni zagadnień związanych z pielęgnacją urody, korzysta z Google+, aby utrzymywać i powiększać grono odbiorców swojego bloga oraz zaspokajać ich oczekiwania, zapoznaj się z pełną treścią tego studium przypadku (jęz. ang.).

0 Komentarze: