W Centrum oceny reklam można wyszukiwać reklamy według obrazów

poniedziałek, 26 listopada 2012 | 18:46

Labels:

Centrum oceny reklam na koncie AdSense to skuteczne narzędzie, które pozwala kontrolować reklamy wyświetlane na Twojej stronie. Jakiś czas temu udostępniliśmy w nim nowe mechanizmy kontroli, a obecnie wprowadzamy zmiany, które pomogą szybciej i skuteczniej wyszukiwać i oceniać reklamy. Korzystając z technologii wyszukiwarki grafiki Google, możesz teraz przesłać ze swojego komputera plik z obrazem i wyszukać powiązane reklamy graficzne, a następnie sprawdzić znalezione reklamy i zdecydować, czy nadal mają być wyświetlane.

Możesz na przykład wyszukać i zablokować reklamy, które zawierają logo konkurencji. Prześlij i wyszukaj logo, a narzędzie znajdzie reklamy graficzne, które je zawierają i mogą być wyświetlane na Twoich stronach. Obraz nie może mieć więcej niż 2 MB, a jego największy wymiar nie może przekroczyć 1024 pikseli. Aby wypróbować tę funkcję, zaloguj się na konto AdSense i wejdź na kartę „Zaakceptuj lub zablokuj reklamy”.


Jak zawsze zalecamy, by ograniczyć korzystanie z filtrów tylko do przypadków, gdy chcesz zablokować wyświetlanie na swoich stronach konkretnych reklam lub reklam określonego reklamodawcy. Blokowanie reklam nie służy do optymalizacji przychodów i może mieć negatywny wpływ na potencjalne zarobki – zmniejsza konkurencję między reklamami, które mogą być wyświetlane na Twoich stronach.

Funkcja ta działa obecnie tylko w przypadku reklam graficznych, ale w przyszłości będzie obsługiwać więcej formatów. O wprowadzaniu kolejnych funkcji będziemy informować na bieżąco. W międzyczasie zapraszamy do Centrum Pomocy, gdzie znajdziesz szczegółowe instrukcje.

0 Komentarze: