Lepsze reklamy tekstowe w sieci reklamowej Google

środa, 5 grudnia 2012 | 17:49

Labels:

Reklamodawcy z powodzeniem stosują reklamy tekstowe jako sposób na rozszerzenie swoich kampanii w sieci wyszukiwania Google na sieć reklamową. Dzięki temu wydawcy mogą zarabiać na treściach, które publikują. Dlatego pomimo wprowadzenia innych formatów, ciągle pracujemy nad doskonaleniem formatu reklamy tekstowej.

Jedna ze zmian, jaka zostanie wprowadzona w tym tygodniu, pozwoli na bardziej ujednolicony wygląd reklam tekstowych, jako że konsumenci i reklamodawcy zamiennie wykorzystują ekrany urządzeń, a różnice między nimi zanikają. Pojawi się nowa ikona strzałki, którą można kliknąć, również niewielkie optymalizacje w zakresie rozmiaru czcionki, rozmieszczenia spacji, wypełnienia i układu tekstu. To jedne z największych zmian, jakie wprowadziliśmy do tej pory w reklamach tekstowych. Nasze eksperymenty wskazują, że mogą one zwiększyć liczbę kliknięć w witrynach wydawców w sieci reklamowej Google.

W przypadku większości reklam tekstowych na stronach naszych wydawców zmiany te zostaną wprowadzone automatycznie, a kolor strzałki będziemy dobierać na podstawie palety kolorów poszczególnych jednostek reklamowych. Jeśli na przykład tło Twoich jednostek reklamowych jest białe, ikona będzie szara. W przypadku pozostałych kolorów będzie to inny odcień koloru tła. Zgodnie z naszymi zasadami programu prosimy wydawców, by nie umieszczali w jednostkach reklamowych obrazów, które wyglądają tak samo, jak ikony strzałki lub są do nich podobne. Poniżej znajdziecie kilka przykładów tego nowego formatu reklamy tekstowej:


Jednostka reklamowa 200x200Jednostka reklamowa 300x250

Zdajemy sobie sprawę, jakie znaczenie dla działalności wydawców mają reklamy tekstowe, dlatego będziemy ulepszać nowe formaty. Dużo radości sprawia nam każde udoskonalenie, które pomoże Wam sprawniej rozwijać działalność online.

2 Komentarze:

Szymon Szczepankowski pisze...

Nowe look & feel w czasie ich tekstów znacząca poprawił nasze przychody!

Damian Dynarowicz pisze...

TO JEST SKANDAL!!!!!

Skandal dla prasy i medów na całym świecie!!! To ja tyram jak mogę aby rozreklamować strony i zarobić na reklamach na rodzinę a wy wyłączacie mi konto adsense bo uzbierała się suma do wypłaty? Co za skandal!!! Google zabiera moje ciężko zarobione pieniądze! SKANDAL i kpina, to sprawa dla prawnika i prasy i mediów!
Trzeba wysłać miliard SMAPU o tym incydencie i sprzestrzec innych!
KILKA MIESIĘCY zbierałą się suma do 70 euro z kilkunastu stron z których niektóre mają po tysiąc unikalnych odwiedzin dziennie, suma się uzbierała powyżej 70 euro aby mogła zostać wypłacona teraz i przed samą wypłatą google zablokowało konto a kasę zajebało bo oczywiście ma za mało kasy! Google mnie okrada! Okradło mnie GOOGLE! LUDZIE GOOGLE OKRADA!