Przychody uzyskane dzięki AdSense na komórki pozwalają firmie Ultimoprezzo inwestować w rozwój

czwartek, 6 grudnia 2012 | 14:27

Labels: ,

Ultimoprezzo.com oferuje klientom w internecie wyjątkową usługę – dostarcza informacje o sklepach, ich godzinach otwarcia oraz najlepszych dotychczasowych cenach smartfonów, telewizorów, tabletów, laptopów i innych produktów elektronicznych.

Firma Ultimoprezzo świadczy swoje usługi bezpłatnie, dlatego musiała przyjąć skuteczną i przemyślaną strategię generowania przychodów. Google AdSense okazał się prostym i trafionym rozwiązaniem.

„Program Google AdSense to dla nas idealny sposób na przychody z wyświetlania reklam” – wyjaśnia założyciel i prezes firmy, Alberto Giacobone. Jego zdaniem Google AdSense nie tylko dostarcza użytkownikom Ultimoprezzo przydatne i ciekawe informacje reklamowe, ale także zapewnia reklamodawcom miejsca docelowe w korzystnych cenach, ponieważ firma nie musi utrzymywać sieci sprzedażowej.

Ludzie na całym świecie coraz częściej korzystają ze smartfonów. W samych Włoszech 69% właścicieli smartfonów nigdy nie wychodzi bez nich z domu, a 82% szuka za ich pomocą informacji o produktach i usługach (źródło: ourmobileplanet.com). „To prawda, liczby mówią same za siebie” – potwierdza Alberto. „Zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach obserwujemy zmierzch ery komputerów stacjonarnych. Teraz na czasie są smartfony i tablety, które towarzyszą nam zawsze i wszędzie – nawet wtedy, gdy zajmujemy się czymś innym”.

Już na samym początku działalności platformy zespół Alberto zdawał sobie sprawę z możliwości, jakie stwarzają telefony komórkowe. Zespół wewnętrzny opracował witrynę Ultimoprezzo zoptymalizowaną pod kątem komórek, a specjaliści z firmy zewnętrznej – aplikacje na systemy iOS i Android.

Czy w związku z tym firma zaobserwowała zwiększenie ruchu z komórek? „To wyraźny trend” – mówi Alberto. „Liczba odwiedzin z komórek cały czas rośnie i już teraz stanowi ponad 15% naszego całkowitego ruchu. Chodzi nie tylko o rosnącą popularność smartfonów, które kosztują teraz mniej niż 100 dolarów. Ważne jest też to, że użytkownicy korzystają z nich coraz częściej i coraz sprawniej”. Chociaż ruch pochodzący ze źródeł innych niż mobilne również dynamicznie się rozwija, Alberto przewiduje, że do końca 2012 roku ruch z komórek będzie stanowić jedną trzecią wszystkich odwiedzin w witrynie Ultimoprezzo.

AdSense pozwala Ultimoprezzo wykorzystywać wartość zamieszczonych w witrynie treści we wszystkich rodzajach środowisk technologicznych. W miarę powstawania i ewolucji nowych platform firma uzyskuje dostęp do nowych źródeł przychodów. „AdSense umożliwił nam inwestowanie w rozwój naszych usług – zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym. Dzięki temu zawsze będziemy mogli je oferować za darmo”.

1 Komentarze:

Damian Dynarowicz pisze...

TO JEST SKANDAL!!!!!

Skandal dla prasy i medów na całym świecie!!! To ja tyram jak mogę aby rozreklamować strony i zarobić na reklamach na rodzinę a wy wyłączacie mi konto adsense bo uzbierała się suma do wypłaty? Co za skandal!!! Google zabiera moje ciężko zarobione pieniądze! SKANDAL i kpina, to sprawa dla prawnika i prasy i mediów!
Trzeba wysłać miliard SMAPU o tym incydencie i sprzestrzec innych!
KILKA MIESIĘCY zbierałą się suma do 70 euro z kilkunastu stron z których niektóre mają po tysiąc unikalnych odwiedzin dziennie, suma się uzbierała powyżej 70 euro aby mogła zostać wypłacona teraz i przed samą wypłatą google zablokowało konto a kasę zajebało bo oczywiście ma za mało kasy! Google mnie okrada! Okradło mnie GOOGLE! LUDZIE GOOGLE OKRADA!