Jak zarabiać na witrynach z grami Flash

czwartek, 21 marca 2013 | 10:39

Labels:

Gry online to popularna rozrywka, dlatego wiele osób umieszcza w swoich witrynach gry Flash, by przyciągnąć uwagę użytkowników. Otrzymywaliśmy od Was dużo pytań o nasze zasady dotyczące tych gier, opublikowaliśmy więc na ten temat kilka postów, na przykład o stosowaniu odpowiedniej usługi i o sposobach umieszczania reklam na stronach z grami. Teraz chcemy zająć się treścią witryn z grami Flash oraz częstym naruszaniem zasad podczas umieszczania reklam w takich witrynach.

Treść dla całej rodziny
Zgodnie z naszymi zasadami możesz zarabiać na grach Flash, ale nie na takich, w których występuje przemoc i treści pornograficzne. Nie zezwalamy też na stosowanie lub dopuszczanie nieprzyzwoitego lub wulgarnego języka w opisach i komentarzach.

Odległość między reklamami i grą 
Aby zmniejszyć ryzyko nieprawidłowych kliknięć, nie umieszczaj reklam AdSense dla treści zbyt blisko gry Flash. Ogólnie zalecamy, aby odległość między reklamami a krawędzią ekranu gry wynosiła co najmniej 150 pikseli. Skupieni na grze użytkownicy mogą szybko klikać i niechcący generować nieprawidłowe kliknięcia. Każda gra i witryna jest inna, więc w przypadku niektórych rodzajów gier może być konieczna większa odległość. Aby stwierdzić, czy gra może powodować nieprawidłowe kliknięcia, wejdź w rolę użytkownika i zagraj w tę grę, zanim umieścisz obok niej reklamy. Kliknięcia reklam powinny zawsze wynikać z zainteresowania użytkownika, a nie ze sposobu umieszczenia ich na stronie.


Dozwolona implementacja   Niedozwolona implementacja

Reklamy AdSense dla treści przed grą
AdSense dla gier to usługa stworzona specjalnie do zarabiania na grach Flash. Wyświetlanie reklam AdSense dla treści przed grą Flash lub w jej trakcie jest niezgodne z naszymi zasadami, ponieważ tę usługę stworzyliśmy w innym celu. Jeśli chcesz wyświetlać reklamy Google przed grą, zgłoś się do programu AdSense dla gier. Więcej informacji o tej usłudze znajdziesz w Centrum Pomocy.

Aby gry w Twojej witrynie sprawiały użytkownikom przyjemność, to one powinny być najważniejszym elementem na stronie. Kiedy umieszczasz reklamy, zawsze pamiętaj o użytkowniku i dbaj o to, by Twoja witryna była zgodna z naszymi zasadami.

1 Komentarze:

Art pisze...

Chyba podpisy przy grafikach zostały pomylone. Nazwy grafik wskazują odwrotnie niż mówi opis.