Nowy wygląd witryny MakeupAlley.com zwiększa liczbę interakcji i kliknięć oraz przychody

poniedziałek, 18 marca 2013 | 15:51

Labels:

W witrynie MakeupAlley.com, jednej z największych społeczności osób zainteresowanych urodą, znajduje się ok. 130 000 produktów – gdy użytkownicy oglądają któryś z nich, zaangażowanie w życie społeczności motywuje ich do tego, by dodać swoją ocenę. Czy produkt jest łatwy w użyciu? Czy jest atrakcyjny wizualnie? Czy dobrze wypada na tle innych produktów z tej samej kategorii?

Po osiągnięciu mistrzostwa w dziedzinie oceny produktów założyciele MakeupAlley.com dokonali oceny swojej własnej witryny i wprowadzili zmiany. Efekty? Zwiększenie liczby interakcji w witrynie o 171%, wzrost liczby kliknięć linków partnerskich o 21% i uzyskanie przychodów z AdSense wyższych o 50%. W restrukturyzacji witryny i osiągnięciu tych wspaniałych wyników duży udział miały narzędzia Google.

Niewielkie zmiany – duża różnica

Witryna MakeupAlley.com zawiera ponad dwa miliony opinii. Aby zadbać o wrażenia użytkowników i zwiększyć ich zaangażowanie, zespół MakeupAlley.com wprowadził na początek kilka prostych zmian na stronach produktów, na których znajdują się najnowsze opinie. Korzystając ze wskazówek Google i zasobów dla wydawców, zmienił układ i zawartość witryny, by użytkownicy mogli łatwiej znajdować potrzebne informacje.

Nazwy produktów i podsumowania ocen są teraz lepiej widoczne, dzięki czemu użytkownicy mają szybki i łatwy dostęp do informacji o produktach. Zmienił się także układ witryny – oceny produktów zostały oddzielone od profili członków społeczności. Aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników, powiązane treści zostały odpowiednio pogrupowane i wyraźnie oznaczone. Istniejąca jednostka AdSense została przeniesiona w bardziej widoczne miejsce pod paskiem nawigacji, dzięki czemu powstało miejsce na dodatkową reklamę.

Testowanie i pomiary wyników

Aby ocenić skuteczność wprowadzonych zmian, zespół MakeupAlley.com skonfigurował zmienne niestandardowe w Google Analytics, by monitorować i porównywać aktywność użytkowników, a także włączył śledzenie zdarzeń do oceny interakcji w witrynie. Utworzył również kanały niestandardowe w AdSense, by w ten sposób śledzić skuteczność jednostek reklamowych.

Zespół MakeupAlley.com przeprowadził miesięczny test A/B, w którym rozdzielił ruch na pierwotną i nową stronę docelową. Nowa, łatwa w obsłudze strona docelowa osiągnęła obiecujące wyniki. Wyróżnienie powiązanych treści pomogło zwiększyć liczbę interakcji w witrynie, użytkownicy chętniej klikają uporządkowane linki partnerskie w sekcji z informacjami o sklepach, a zmiana miejsc wyświetlania jednostek reklamowych AdSense doprowadziła do zwiększenia przychodów.

Piękna przyszłość 

Biorąc pod uwagę to, że przychody MakeupAlley.com pochodzą przede wszystkim z reklam i linków partnerskich, wnioski płynące ze wspomnianych zmian są dla marki bardzo istotne. „Chcemy nadal doskonalić użyteczność naszej witryny za pomocą tej metodologii” – mówi jeden z członków zespołu. W oparciu o dotychczasowe sukcesy opracowywane są już plany zastosowania tych samych taktyk do poprawy wrażeń i zaangażowania użytkowników w całej witrynie.

Przed


Po


Chcesz, by Twoja firma również osiągnęła taki sukces? 

0 Komentarze: