Od czego zależy dynamika aukcji AdSense – część II

czwartek, 25 kwietnia 2013 | 14:25

Labels:

Wczoraj opublikowaliśmy pierwszą część z naszej serii, która ma pomóc Ci lepiej zrozumieć aukcję reklam AdSense oraz sposób, w jaki pomaga ona w maksymalizacji Twoich przychodów. Opisaliśmy w niej, jak reklamy tekstowe i graficzne konkurują ze sobą w tej samej aukcji, a nasz system wybiera jeden z tych typów reklamy na podstawie ich przewidywanej wartości. Może się więc zdarzyć, że jedna reklama graficzna wygra z wieloma reklamami tekstowymi. W dzisiejszym poście skupimy się na reklamach tekstowych.

Jeśli Twoja jednostka reklamowa jest w jednym z dużych rozmiarów, takich jak średni prostokąt 300 x 250 lub szeroki wieżowiec 160 x 600, może się zdarzyć, że raz pojawia się w niej wiele reklam tekstowych, a innym razem – tylko jedna lub dwie reklamy. Jak pisaliśmy wczoraj, nasz system przewiduje wartość wszystkich reklam, które konkurują o poszczególne wyświetlenia. Uwzględnia przy tym historyczne wyniki reklam i porównuje ich różne aspekty. Może się na przykład zdarzyć, że nasz system stwierdzi, że jedna lub dwie konkretne reklamy tekstowe mają znacznie lepsze wyniki niż inne odpowiednie reklamy tekstowe i że wyświetlenie ich osobno będzie skuteczniejsze niż pokazanie ich razem ze słabszymi reklamami. W takiej sytuacji pokażemy je osobno, a to oznacza, że w Twojej jednostce reklamowej nie pojawi się pełny zestaw reklam tekstowych.

Zdajemy sobie sprawę, że czasami możesz się niepokoić, jeśli w jednostce reklamowej wyświetla się mniej reklam tekstowych i pojawia się niewykorzystana pusta przestrzeń. Zapewniamy Cię jednak, że w ten sposób pomagamy Ci zmaksymalizować przychody ze wszystkich Twoich wyświetleń. Nieustannie doskonalimy wyświetlanie reklam i opracowujemy nowe formaty reklam – będziemy o tym na bieżąco informować na naszym blogu.

Dziękujemy za przeczytanie postów z tej serii. Mamy nadzieję, że te informacje okażą się przydatne.

0 Komentarze: