Historie wydawców z serii „10 na 10”: Videdressing zwiększa swoją rentowność

wtorek, 28 maja 2013 | 08:00

Labels: , ,

Co tydzień, aż do dziesiątych urodzin AdSense, które wypadają 18 czerwca, przedstawiamy kolejne historie sukcesu naszych wydawców. Czytaj dalej, by poznać jednego z wydawców, o których opowiemy w tym tygodniu. Przypominamy, że Ty również możesz przesłać do naszego zespołu swoją historię sukcesu.

Dziś wybierzemy się do Paryża, by powiedzieć bonjour firmie Videdressing, która prowadzi witrynę e-commerce założoną w 2009 r. przez Amerykankę Meryl Job. Meryl szukała sposobu na sprzedanie części swoich ubrań, a przy okazji zauważyła, że wielu blogerów modowych organizuje wyprzedaże. Uruchomiła więc witrynę mającą pomóc innym osobom w kupowaniu i sprzedaży ubrań, których już nie noszą. Obecnie witrynę obsługuje ponad 20 osób, a w ciągu miesiąca odwiedza ją ponad 25 mln użytkowników.

Od momentu przystąpienia do AdSense w zeszłym roku przychody firmy Videdressing z udziału w programie uzupełniają jej dochody ze sprzedaży i transakcji. Dodatkowy dochód zwiększa rentowność witryny oraz pozwala na ulepszenie usług oferowanych klientom. Dla prezesa firmy, Renaud Guillerma, reklama to „przede wszystkim dodatkowa usługa, którą możemy zaoferować naszym klientom. Nasz współczynnik konwersji wynosi tylko 2%, ponieważ 98% użytkowników przegląda witrynę i nic nie kupuje. Korzystając z AdSense, możemy na tych wszystkich odwiedzinach zarobić”.

Videdressing reklamuje swoją witrynę za pomocą AdWords, używa też Google Analytics, aby poznać zachowania użytkowników witryny. Do tej pory firmie udało się skutecznie rozwinąć swoją działalność we Francji, a plany na przyszłość obejmują wejście na dodatkowe rynki.

Przeczytaj więcej o sukcesie Videdressing i opowiedz nam swoją historię sukcesu z AdSense. W przyszłym tygodniu przedstawimy kolejnego wydawcę.

0 Komentarze: