Responsywność w sieci + AdSense

poniedziałek, 12 sierpnia 2013 | 08:00

Labels:

Jednym z najtrudniejszych zadań, przed jakimi stają wydawcy projektujący witryny internetowe, jest dostosowanie stron do różnych rozmiarów ekranu, rozdzielczości i preferencji użytkowników. Otrzymaliśmy wiele próśb o responsywne jednostki reklamowe, dzięki którym wydawcy będą mogli zaprojektować swoje strony tak, aby wychodziły naprzeciw oczekiwaniom odbiorców. Dziś udostępniamy responsywne jednostki reklamowe w wersji beta wraz z niedawno wprowadzonymi tagami asynchronicznymi.

Nowa funkcja jest obsługiwana przez wiele urządzeń, ponieważ współpracuje z zaprojektowanymi responsywnie stronami internetowymi. Teraz możesz dynamicznie określać rozmiar reklamy, która ma być wyświetlana, dostosowując ją tak, by pasowała do sposobu, w jaki Twoja strona renderuje się na określonym urządzeniu.

Jest to funkcja w wersji beta, zwróć więc uwagę na następujące kwestie:

  • Pamiętaj, by podać w pikselach stałą wartość szerokości i wysokości reklamy, która ma być wyświetlana. 
  • Sprawdź, czy wysokość i szerokość pasują do jednego z naszych obsługiwanych rozmiarów reklam
  • Pamiętaj, że rozmiary jednostek linków nie są w tej chwili obsługiwane. Nowy kod reklamy jest responsywny tylko podczas pierwszego wczytywania strony. Kolejne zmiany rozmiaru reklam, np. zmiana orientacji ekranu, nie spowodują wyświetlenia nowej reklamy. Wiemy, że dla wielu naszych użytkowników to ważna funkcja, i pracujemy nad jej ulepszeniem. 
  •  Zawsze ustawiaj domyślny rozmiar reklamy, na wypadek gdyby zapytania multimedialne nie były obsługiwane.
Krok 1 – utwórz responsywną jednostkę reklamową


Krok 2 – zmodyfikuj zapytania multimedialne CSS w kodzie nowej reklamy


Bardziej szczegółowe przykłady i wskazówki, jak zacząć korzystać z nowej funkcji, znajdziesz w naszym Centrum Pomocy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o projektowaniu responsywnym, zajrzyj do naszych zasobów Google Developers.

Dziękujemy za wszystkie przesłane dotąd opinie o responsywnym projektowaniu witryn. Czekamy na dalsze sugestie – dzięki nim będziemy mogli wciąż ulepszać AdSense.

1 Komentarze:

NTB pisze...

This article is very informative and also help us http://softmodo.blogspot.com