Nowy etap w rozwoju elastycznych reklam – niestandardowe rozmiary reklam

poniedziałek, 23 grudnia 2013 | 10:01

Labels:

Ostatnio wprowadziliśmy 434 216 nowych rozmiarów jednostek reklamowych. Innymi słowy udostępniliśmy rozmiary niestandardowe, które dają więcej swobody i pozwalają lepiej dostosować treść strony do wymagań jej użytkowników.

Jednostki reklamowe o niestandardowych rozmiarach działają tak samo jak ich standardowe odpowiedniki – wyświetlają reklamy tekstowe lub displayowe w zależności od tego, które prawdopodobnie będą skuteczniejsze.

Reklamy tekstowe
Dla reklam tekstowych określimy optymalną liczbę reklam tekstowych do pokazania podczas danego wyświetlenia i będziemy wyświetlać je w taki sam sposób, w jaki pojawiają się w jednostkach o standardowych rozmiarach. Nasz system przewiduje wartość każdej reklamy, która konkuruje o poszczególne wyświetlenia. Uwzględnia przy tym historyczne wyniki reklam i porównuje ich różne aspekty. W przypadku nietypowych rozmiarów jednostek reklamowych nasz system będzie potrzebował trochę czasu, zanim zoptymalizuje liczbę wyświetlanych reklam. Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu w poście „Od czego zależy dynamika aukcji AdSense – część II”. Poniżej przedstawiamy trzy przykłady jednostek reklamowych o niestandardowych rozmiarach wyświetlających reklamy tekstowe:


Reklamy displayowe
Nasz system określa odpowiedni rozmiar reklam displayowych, tak aby zmieściły się w wybranym przez Ciebie miejscu. Wyświetlana reklama nie będzie większa od dostępnej powierzchni. Na przykładzie poniżej pokazaliśmy te same niestandardowe rozmiary jednostek, co powyżej, ale z reklamami graficznymi. Kropkowana granica pokazuje jedynie całkowity rozmiar jednostki reklamowej i nie będzie widoczna na stronach.


Aby zapewnić, że reklamy nadal będą dobrze odbierane przez użytkowników, zastosowaliśmy kilka ograniczeń maksymalnej i minimalnej liczby pikseli w jednostkach reklamowych. Jeśli niestandardowa jednostka nie będzie spełniać tych wymagań, nie pojawi się na stronie. Jak zawsze wszystkie jednostki reklamowe muszą być zgodne z zasadami miejsc docelowych w AdSense. Pamiętaj, że użytkownicy odwiedzają witrynę z powodu treści, a nie reklam. Zadbaj więc o właściwe proporcje między tymi elementami. Umieszczając za dużo reklam na jednym ekranie, możesz zniechęcić użytkowników do powrotu do witryny.

Chcesz wypróbować niestandardowe rozmiary jednostek reklamowych? Utwórz jednostkę reklamową w zwyczajny sposób, kliknij „Niestandardowy rozmiar reklamy” w menu Rozmiar reklamy i ustaw wybraną szerokość i wysokość jednostki. Skopiuj i wklej kod reklamy do kodu źródłowego HTML stron, na których mają pojawiać się reklamy.

Więcej informacji znajdziesz w Centrum Pomocy. Jesteśmy przekonani, że nowe jednostki reklamowe o niestandardowych rozmiarach zapewnią wydawcom dodatkowe możliwości. Chętnie poznamy też opinie wydawców na ten temat, byśmy mogli dalej udoskonalać naszą ofertę.

0 Komentarze: