Rozwijaj swoją strategię dostępności na wielu urządzeniach dzięki naszym nowym narzędziom

wtorek, 24 grudnia 2013 | 09:00

Labels:

Wiele pisaliśmy ostatnio o potrzebie dysponowania strategią dostępności witryny na wielu urządzeniach. Z przyjemnością informujemy dziś o aktualizacjach produktów, które dopełniają i wspomagają tego typu strategię – o nowych funkcjach elastycznych jednostek reklamowych oraz o wyniku optymalizacji pod kątem wielu urządzeń, dostępnym teraz na tablicy informacyjnej wydawcy.

Nowe funkcje elastycznych jednostek reklamowych
W tym roku udostępniliśmy elastyczne jednostki reklamowe, które mogą pomóc Ci sprawić, aby użytkownikom odwiedzającym Twoją witrynę na wielu urządzeniach korzystało się z niej jeszcze wygodniej. Otrzymaliśmy od wydawców bardzo wiele pochlebnych opinii o tych jednostkach wraz z ciekawymi propozycjami wzbogacenia ich o nowe funkcje. Część z tych sugestii udało nam się zrealizować w najnowszej odsłonie reklam elastycznych, która przynosi następujące zmiany:

  • Odświeżanie reklam przy zmianach orientacji ekranu: jeśli Twoja strona elastyczna zmieni układ w związku ze zmianą orientacji urządzenia (np. z pionowej na poziomą w przypadku tabletu lub telefonu), zamówimy i wczytamy nową reklamę o prawidłowych wymiarach, dopasowanych do nowego układu strony.
  • Inteligentne dopasowywanie rozmiaru do miejsca dostępnego na stronie: nasz kod reklamy będzie teraz automatycznie dopasowywać każdą nowo tworzoną elastyczną jednostkę reklamową do układu strony. Wszystkie obecne elastyczne jednostki reklamowe o szerokości i wysokości określonej jednoznacznie za pomocą arkuszy stylów CSS będą działać jak do tej pory. Informacje o przełączeniu w tryb inteligentnego dopasowywania rozmiaru znajdziesz w Centrum Pomocy.
  • Raportowanie z uwzględnieniem rozmiaru wyświetlonej reklamy: aby umożliwić lepszą orientację w gąszczu rozmiarów reklam wyświetlanych w elastycznych jednostkach reklamowych, dodaliśmy do raportów jednostek reklamowych opcję wyświetlania danych według rozmiaru wyświetlonej reklamy.

Więcej informacji o elastycznych jednostkach reklamowych znajdziesz w Centrum Pomocy.

Wynik optymalizacji pod kątem wielu urządzeń dostępny na tablicy informacyjnej wydawcy

Aby umożliwić sprawdzanie, na ile witryna jest zoptymalizowana pod kątem ekranów o zróżnicowanej wielkości, z jakich korzystają użytkownicy, wprowadziliśmy na tablicy informacyjnej wydawcy nową kategorię dostępności na wielu urządzeniach. Jeśli na przykład użytkownicy są zmuszeni często powiększać lub przewijać zawartość strony, może to nie być dla nich zbyt wygodne. Wynik w kategorii dostępności na wielu urządzeniach będzie wskazywać, jaki odsetek Twoich stron jest zoptymalizowanych pod kątem wielu ekranów i jak wypada jego porównanie z analogicznym parametrem u innych wydawców AdSense. Pamiętaj, że możesz nie zobaczyć tej kategorii na swojej tablicy informacyjnej, jeśli w Twojej witrynie jest mało ruchu z urządzeń przenośnych.

Ten nowy wynik będzie widoczny na tablicy informacyjnej na stronie głównej konta AdSense. Skorzystaj z wyświetlanego na tablicy informacyjnej linku „Więcej informacji”, by poznać sposób optymalizacji witryny pod kątem ekranów o zróżnicowanej wielkości.

Więcej wiadomości o tablicy informacyjnej znajdziesz w Centrum Pomocy.

0 Komentarze: