Jak uniknąć przypadkowych kliknięć (część II): używanie właściwej usługi

środa, 1 grudnia 2010 | 11:00

Labels:

Mamy nadzieję, że poprzedni post dotyczący nieprawidłowych kliknięć okazał się przydatny. Dzisiaj pragniemy przedstawić dalsze porady związane z tym tematem oraz omówić reklamy na stronach zawierających interaktywne multimedia, np. filmy i gry.

Zdajemy sobie sprawę, że zarabianie na stronach z zawartością wideo jest trudniejsze niż w przypadku zwykłych stron tekstowych oraz że wydawcy są zainteresowani eksperymentowaniem z różnymi pozycjami reklam w witrynie. Chcielibyśmy jednak wyjaśnić kilka zasad związanych z reklamami AdSense dla treści w środowiskach interaktywnych multimediów:

  • Nie pozwalamy wydawcom na nakładanie reklam AdSense dla treści na zawartość wideo

  • Nie pozwalamy wydawcom na używanie reklam AdSense dla treści jako miejsc docelowych wideo typu In-Stream

  • Nie pozwalamy wydawcom na używanie reklam AdSense dla treści na stronach i elementach przejściowych. Nie można zatem umieszczać reklam na stronach z informacją typu „Odtwarzanie Twojego wideo rozpocznie się za 15 sekund”, wyświetlanych, kiedy użytkownik zdecyduje się na obejrzenie filmu. Podobne miejsca docelowe pojawiają się niekiedy w witrynach z grami w technologii Flash: reklama jest wyświetlana użytkownikowi podczas ładowania gry w tle. Takie miejsca docelowe są jednak niedozwolone, nawet jeśli umożliwi się użytkownikom przeskoczenie reklam albo ich zamknięcie


  • Mamy też dobre wieści. Chcąc zarabiać na stronach z treścią wideo w miejscach docelowych typu In-Stream lub nakładanych, należy skorzystać z AdSense dla wideo. Aby natomiast umieszczać reklamy na stronach i elementach przejściowych w witrynach z grami Flash, należy użyć AdSense dla gier (ang.). Zasadnicza różnica między tymi usługami a AdSense dla treści polega na tym, że w przypadku AdSense dla gier i AdSense dla wideo wyświetlamy reklamy pochodzące tylko od reklamodawców prowadzących kierowanie na miejsca docelowe tego typu, którzy zoptymalizowali pod ich kątem swoje kampanie i reklamy.

    Umieszczając reklamy AdSense w swoich witrynach, warto pamiętać o swoich użytkownikach i reklamodawcach. Należy się upewnić, że reklamy są oddzielone od zasadniczej zawartości na tyle wyraźnie, aby uniknąć przypadkowych kliknięć, oraz że reklamy są zawsze rozpoznawalne jako reklamy. AdSense to ekosystem, który będzie nadal działał sprawnie, jeśli wszyscy uczestnicy będą z niego zadowoleni. Użytkownicy są zadowoleni, kiedy wyświetlane są im trafne i przydatne reklamy, które nie przeszkadzają ani nie wprowadzają ich w błąd. Reklamodawcy są zadowoleni, jeśli uda im się dotrzeć do docelowych odbiorców i uzyskać korzystny zwrot z inwestycji. Zadowolenie wydawcy zależy natomiast od sprawnego i skutecznego działania konta AdSense.

    0 Komentarze: