CrowdGather zwiększa wydajność dzięki nowemu interfejsowi AdSense

środa, 6 kwietnia 2011 | 19:58

Labels: , ,

Crowdgather_case_studyCrowdGather korzysta z nowego interfejsu AdSense do efektywnego śledzenia i poprawy funkcjonowania ogromnej sieci forów dyskusyjnych.

CrowdGather jest notowaną na giełdzie wiodącą siecią forów internetowych, która skupia dziesiątki tysięcy społeczności online. Spotkaliśmy się ostatnio z Sanjayem Sabnani, dyrektorem naczelnym firmy, który opowiedział nam o witrynie CrowdGather i udzielił kilku porad dotyczących wykorzystania nowego interfejsu AdSense do śledzenia i poprawy wydajności.

Inside AdSense: Proszę opowiedzieć o początkach waszej witryny.

Sanjay Sabnani: W 2002 roku kupiłem pierwsze forum, GenMay.com (skrót od General Mayhem), z Crowdgather_Logodowcipami, gdzie zbierali się przede wszystkim gracze. General Mayhem rozwijało się bardzo szybko, więc zacząłem kupować kolejne fora. Rok później powstało CrowdGather. Obecnie CrowdGather odnotowuje miesięcznie 5 milionów niepowtarzalnych odwiedzin i 90 milionów wyświetleń stron w dziesiątkach tysięcy społeczności, w tym w hostowanych witrynach Lefora i FreeForums.org.

IA: Jaką rolę w waszej firmie odgrywa AdSense?

SS: Początkowo korzystałem z AdSense w witrynie GenMay.com, a następnie, po powstaniu CrowdGather – w całej sieci. AdSense to pierwsza sieć reklamowa, której zasady działania rozumiałem i mogłem z niej korzystać we własnej firmie. Bardzo łatwo zacząłem w niej zarabiać. Obecnie program AdSense jest kluczowym elementem naszej działalności i pracujemy nad optymalizacją jego wykorzystania w naszej sieci. Przekonaliśmy się, że spośród wszystkich partnerów z branży, z którymi dotychczas współpracowaliśmy, AdSense wyświetla najtrafniejsze reklamy. Ponieważ fora dyskusyjne są pełne tekstu, a wyświetlane reklamy są bardzo trafne, liczba konwersji z AdSense jest bardzo wysoka.

IA: Rozumiemy, że ostatnio zaczęliście korzystać z nowego interfejsu AdSense. Co najbardziej wam się w nim podoba?

SS: Nowy interfejs przypomina system monitoringu, który pilnuje, aby wszystko działało poprawnie w całej sieci CrowdGather. Dla sieci takich jak CrowdGather, obejmujących dziesiątki tysięcy społeczności internetowych, szczegółowe raporty skuteczności są ważnym narzędziem do śledzenia wydajności poszczególnych stron. Zawsze sprawdzamy, czy jakaś konkretna witryna nie zachowuje się w sposób odbiegający od funkcjonowania reszty sieci. Nowy interfejs umożliwia precyzyjne śledzenie ruchu i dotarcie do takiej subdomeny, a to dla nas bardzo ważne. Wcześniej otrzymywaliśmy tylko ogólną informację w postaci zbiorczego efektywnego CPM.

Dzięki szybszemu dostępowi do informacji zwrotnej możemy sprawniej dostosowywać całe pozycjonowanie i miejsca docelowe jednostek AdSense w sieci. Dotychczas tygodniami analizowaliśmy zbiorcze dane, aby określić skuteczność danej lokalizacji w przypadku konkretnej społeczności. Teraz możemy szybciej podejmować decyzje i szybciej otrzymujemy informację zwrotną.

IA: Reasumując, co możecie powiedzieć innym wydawcom na temat nowego interfejsu?

SS: Mamy szybszy dostęp do wszystkich danych i otrzymujemy tygodniowe podsumowania, pozwalające określić prognozę przychodów. Dzięki nowemu interfejsowi częściej korzystamy z AdSense przy sporządzaniu analiz.

Jeśli chcecie się przekonać, jak nowy interfejs AdSense skraca czas monitorowania konta i zarządzanie nim, zalogujcie się na konto i włączcie go, klikając link „Wypróbuj nowy interfejs AdSense” w górnym rogu. Więcej informacji na temat nowych funkcji raportowania można znaleźć pod adresem .

0 Komentarze: